Понад 135 населених пунктів з 8 областей країни відгукнулися на заклик Благодійного фонду «МХП – Громаді» вийти на Всеукраїнську толоку й прибрати території своїх міст і сіл. Усім громадам, які долучаються до весняної толоки, підприємства агрохолдингу МХП, що є партнерами цієї екоакції, обіцяють надати посильну допомогу технікою, інвентарем та навіть волонтерами. Найбільш активні ж громади фонд має намір відзначити спеціальними заохоченнями.
Директорка Благодійного фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай каже, що цілями чергової екоакції є, насамперед, причепурити території громад та звільнити їх від минулорічного сміття. Головна ж мета — глобальна — привернути увагу суспільства до проблем довкілля.
— Ми не в силі змінити вплив людини на стан довкілля, але в наших силах мінімізуватися його, — розповідає Тетяна Волочай. — Насамперед, це стосується сміття, яке просто вбиває довкілля. Лише у Леськах, що в Черкаському районі, звідки 3 квітня стартував місячник толок МХП, учасники екофестивалю зібрали 225 мішків різноманітного сміття. Серед іншого, до речі, тут були спальні матраци, автомобільні шини та навіть телевізор. І було це не стихійне звалище, а берегова смуга завдовжки 6 км!
За словами Тетяни Волочай, протягом усього трьох днів на заклик Благодійного фонду відгукнулися громади понад 135 населених пунктів з 8 областей України. І їх число постійно збільшується.
— Початок весни – традиційний час для прибирання та наведення ладу у парках, скверах та інших громадських місцях наших міст і сіл, — продовжує Тетяна Волочай. — І , слід відзначити, у багатьох громадах зберіглася традиція наводити лад гуртом. Це дуже класно, адже, як правило, в таких громадах, цінують чистоту і дбають про лад. Ми ж прагнемо поширити та примножити таку практику. Ми просто не можемо бути сторонніми спостерігачами, тому й ініціювали проведення толок силами волонтерів з числа працівників підприємств агрохолдингу. Зрештою, до нашої ініціативи почали долучатися цілі громади на територіях присутності підприємств МХП. Причому, масово. Тож, 135 населених пунктів – це тільки початок. Сподіваємося, що до кінця квітня географія Всеукраїнської толоки значно розшириться й наше довкілля стане чистішим, а громади – комфортнішими.
На Черкащині до проведення Всеукраїнської толоки вже приєдналися громади 20 сіл. У більшості з них толоки пройдуть 16-18 квітня.
Слід зазначити, що збереження та відновлення довкілля – один з пріоритетних напрямків діяльності Благодійного фонду «МХП – Громаді». Так, у квітні 2019 року під час екоакції «Висади свої горіхи» у різних куточках України було висаджено 4 тисячі саджанців волоського горіху. Ця подія була занесена до Національного реєстру рекордів України, як наймасовіше одночасне висаджування волоського горіха. Крім того вже щорічною стала акція «Зелена планета з МХП», у межах якої відбувається озеленення міст і сіл. Так, наприклад, в межах цьогорічної акції волонтери мають висадити до 20 тисяч саджанців дерев різних порід.
*Іміджева інформація