Зоомагазин Леопольд

Заради довкілля та комфорту громад: благодійний фонд «МХП – Громаді» ініціював всеукраїнську толоку

Понад 135 населених пунктів з 8 областей країни відгукнулися на заклик Благодійного фонду «МХП – Громаді» вийти на Всеукраїнську толоку й прибрати території своїх міст і сіл. Усім громадам, які долучаються до весняної толоки, підприємства агрохолдингу МХП, що є партнерами цієї екоакції, обіцяють надати посильну допомогу технікою, інвентарем та навіть волонтерами. Найбільш активні ж громади фонд має намір відзначити спеціальними заохоченнями.

Директорка Благодійного фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай каже, що цілями чергової екоакції є, насамперед, причепурити території громад та звільнити їх від минулорічного сміття. Головна ж мета — глобальна — привернути увагу суспільства до проблем довкілля.

— Ми не в силі змінити вплив людини на стан довкілля, але в наших силах мінімізуватися його, — розповідає Тетяна Волочай. — Насамперед, це стосується сміття, яке просто вбиває довкілля. Лише у Леськах, що в Черкаському районі, звідки 3 квітня стартував місячник толок МХП, учасники екофестивалю зібрали 225 мішків різноманітного сміття. Серед іншого, до речі, тут були спальні матраци, автомобільні шини та навіть телевізор. І було це не стихійне звалище, а берегова смуга завдовжки 6 км!

За словами Тетяни Волочай, протягом усього трьох днів на заклик Благодійного фонду відгукнулися громади понад 135 населених пунктів з 8 областей України. І їх число постійно збільшується.

— Початок весни – традиційний час для прибирання та наведення ладу у парках, скверах та інших громадських місцях наших міст і сіл, — продовжує Тетяна Волочай. — І , слід відзначити, у багатьох громадах зберіглася традиція наводити лад гуртом. Це дуже класно, адже, як правило, в таких громадах, цінують чистоту і дбають про лад. Ми ж прагнемо поширити та примножити таку практику. Ми просто не можемо бути сторонніми спостерігачами, тому й ініціювали проведення толок силами волонтерів з числа працівників підприємств агрохолдингу. Зрештою, до нашої ініціативи почали долучатися цілі громади на територіях присутності підприємств МХП. Причому, масово. Тож, 135 населених пунктів – це тільки початок. Сподіваємося, що до кінця квітня географія Всеукраїнської толоки значно розшириться й наше довкілля стане чистішим, а громади – комфортнішими.

На Черкащині до проведення Всеукраїнської толоки вже приєдналися громади 20 сіл. У більшості з них толоки пройдуть 16-18 квітня.

Слід зазначити, що збереження та відновлення довкілля – один з пріоритетних напрямків діяльності Благодійного фонду «МХП – Громаді». Так, у квітні 2019 року під час екоакції «Висади свої горіхи» у різних куточках України було висаджено 4 тисячі саджанців волоського горіху. Ця подія була занесена до Національного реєстру рекордів України, як наймасовіше одночасне висаджування волоського горіха. Крім того вже щорічною стала акція «Зелена планета з МХП», у межах якої відбувається озеленення міст і сіл. Так, наприклад, в межах цьогорічної акції волонтери мають висадити до 20 тисяч саджанців дерев різних порід.

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *