Засуджені без масок та недезінфіковані приміщення, – результати моніторингу виправної колонії на Черкащині (ФОТО)

Брак засобів індивідуального захисту, недезінфіковані приміщення та відсутність температурного скринінгу. Моніторингова група Секретаріату Омбудсмена промоніторили Черкаську виправну колонію №62 та медичну частину філії Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України на предмет забезпечення заходів із запобігання та поширення серед затриманих короновірусу.

Під час візиту членами моніторингової групи Секретаріату Уповноваженого з’ясовано, що в установі та медичному закладі вцілому вживаються заходи з попередження проникнення і поширення коронавірусної хвороби.

Однак було виявлено низку недоліків, які можуть призвести до поширення хвороби серед персоналу установи та утримуваних в ній осіб.

Під час відвідування  медичної частини виявлено засудженого з активною формою туберкульозу, якого не було направлено до спеціалізованого лікувального закладу.

Не встановлено контроль за здійсненням огляду та опитуванням персоналу і відвідувачів. Відсутній облік температурного скринінгу  при вході до установи та фактів відмови в допуску до несення служби персоналу, в якого виявлено  ознаки гострої респіраторної хвороби. Відсутні дезковрики.

Персонал та утримувані не в повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту. Більшість працівників купують засоби захисту за власні кошти. Не здійснюється контроль за дотриманням маскового режиму засудженими.

Не проводиться дезінфекція приміщень для проведення прогулянок засуджених та осіб, узятих під варту, камер, місць загального користування: лазні, збірного відділення тощо.

Не розроблено та не затверджено відповідні клінічні маршрути пацієнта, який відповідає визначенню випадку COVID –19, у разі тяжкої коронавірусної хвороби, чи у разі наявності/відсутності вільних місць у закладі охорони здоров’я МОЗ України.

За результатами проведеного моніторингового візиту керівництву установи та медичної частини було надано рекомендації щодо усунення недоліків. Крім того, звіт та акти реагування будуть направлені до зацікавлених органів державної влади.

Частина рекомендацій  членів моніторингової групи була виконана вже  під час візиту.

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.