“Збережи Маріуполь”: світ закликають підписати петицію

Увесь світ закликають підписати петицію, аби врятувати тих українців, які досі залишаються в Маріуполі. Потрібно зібрати мільйон підписів. 

Петиція створена на сайті Change.org.

Як пише Суспільне, зареєструвала петицію дружина командира полку “Азов” Катерина Прокопенко. Вона звертається до ООН та Генерального секретаря Організації Антоніу Гутерреша й просить посприяти вивезенню цивільних і військових із комбінату “Азовсталь”.

“Ми закликаємо Організацію Об’єднаних Націй, Генерального секретаря ООН та регіональних лідерів у всьому світі розпочати негайну процедуру “вилучення” з евакуації мирних жителів, усіх поранених, тіл загиблих та українських військовослужбовців із блокованого Маріуполя”, – йдеться в петиції.

У документі закликають, зокрема:

  • відновити спеціальну сесію Генеральної Асамблеї ООН для розгляду гуманітарної ситуації в Маріуполі;
  • ухвалити резолюцію, яка зобов’язує Російську Федерацію, країну-агресора, забезпечити евакуацію всіх людей на територію, підконтрольну українському уряду або на територію третіх безпечних країн;
  •  забезпечити термінове припинення вогню з гарантіями з обох сторін у Маріуполі;
  • організувати морську евакуацію цивільного населення та українських військовослужбовців на територію, підконтрольну українському.

Додамо, за три дні з початку створення петиції, вона зібрала 698 830 підписів. Для її розгляду необхідний мільйон.

Нагадаємо, місто Маріуполь із початку березня перебувало в блокаді рф. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста на 90% зруйнована.

Попри те, що всіх жінок, дітей та людей похилого віку з території “Азовсталі” в Маріуполі евакуювали, там залишаються українські військові. Серед військових є поранені, які помирають без ліків.

Також читайте: “Ми хочемо, щоб кожен політик звернув увагу”: у Черкасах провели акцію за звільнення Маріуполя.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

коментарі

1 Коментар

  1. Звільніть Маріуполь

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.