Зоомагазин Леопольд

Жіночу консультацію в одному з районів Черкас хочуть розформувати, але містянок обіцяють забезпечити послугами

Черкащанки просять зберегти жіночу консультацію, що розташована у Південно-Західному мікрорайоні.

Із інформацією про це до журналістів “18000” звернулися працівники медзакладу.

Орендодавцем приміщення, де донині базувалася жіноча консультація, є департамент охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради. Балансоутримувач будівлі – Черкаська міська інфекційна лікарня. 

За словами працівників медзакладу, зараз це приміщення потрібно звільнити, через нібито закінчення договору оренди. Тому для жіночої консультації шукають нове місце у Південно-Західному мікрорайоні Черкас.

Водночас у будівлі, що  перебуває на утриманні інфекційної лікарні, окремі кімнати орендують під приватні кабінети: УЗД, стоматологія тощо. Вони залишаються на місці.

– Приватні кабінети орендують місця за фіксованою ціною за квадратний метр. А жіноча консультація орендувала кабінети за пільговою ціною, адже це комунальний заклад, – розповіла пані Ольга (прізвище жінка попросила не вказувати – ред.), медсестра приватного кабінету УЗД у приміщенні, де була жіноча консультація.

За її словами, обладнання, картки та інструментарій почали вивозити ще на початку листопада, як говорить жінка, нібито у пологовий на Чехова. Триває інвентаризація.

За інформацією, отриманою від працівників жіночої консультації, головний лікар сповістив їх про те, що шість спеціалістів переведуть до міської дитячої поліклініки №3. Там ніби облаштували три кабінети для них, а решту медперсоналу – у міський пологовий будинок по вулиці Чехова. 

– Процедурної, маніпуляційної, кабінету УЗД і КТГ вже не буде. У ПЗР нібито хочуть облаштувати жіночу консультацію для таких пренатальних патологій вагітності, як безпліддя і невиношування. А загальну жіночу консультацію планують перенести, – говорить пані Ольга.

Зазначимо, що донині жіноча консультація була розміщена у “типовому приміщенні”. Це означає, що коли розбудовували Південно-Західний район у 80-х роках, громада просила побудувати там пологовий будинок та жіночу консультацію – вони типові. За словами медсестри, таких всього два в Україні. А дитяча поліклініка №3 і пологовий будинок на Чехова – це пристосовані приміщення.

Ситуацію довкола жіночої консультації у Південно-Західному районі для “18000” прокоментував директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Всеволод Кульчиковський:

– Лікарі там залишаться, можливо, на іншій території. Послуга для жительок Південно-Західного району буде. Фахівців там буде у достатній кількості для потреб людей, які звертаються за допомогою до цієї консультації. Тут інший рівень навантаженості, якщо порівнювати з тією консультацією, яка розташована на Чехова – там основна база.

Також він додав, що зарплатню лікарям жіночої консультації нараховують із тих коштів, які медичний заклад отримує від НСЗУ:

– Нам потрібно знайти рішення, яке б не обмежувало інтереси громади і було б економічно вигідним закладу. У якому саме приміщенні розмістять жіночу консультацію, остаточного рішення ще немає.

Раніше, у листопаді 2020-го року, пологовий будинок у Південно-Західному районі трансформували у тимчасовий ковідний госпіталь. Після початку повномасштабного вторгнення його перетворили у інфекційний стаціонар, залишивши район без пологового.

За словами медсестри, представники громади збираються виступити з питанням щодо передислокації жіночої консультації на сесії Черкаської міської ради.

Нагадаємо, черкащани за три дні зібрали 500 підписів проти перенесення жіночої консультації. Петицію зареєстрували другого листопада на сайті Черкаської міської ради.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
2 Коментарі
 1. Лучше Мерию всю разформеруйте! Будет шикарная экономия денег и деньги для ЗСУ..А персонал мерии только воздух лишь в центре портит.. Потому 50% можна спокойно сократить

 2. Нас шокувала звістка про те, що мають прибрати жіночу консультацію ПЗР.
  ЦЕ КРИЧУЩЕ НЕПОДОБСТВО!
  СКІЛЬКИ МОЖНА ЗНУЩАТИСЯ З ЖІНОК ЦЬОГО РАЙОНУ?!
  А ЧИ ЗНАЄ ПАН ВСЕВОЛОД КУЛЬЧИКОВСЬКИЙ, ЩО ЩЕ ДО ВІЙНИ У 5 ПОЛІКЛІНІЦІ ПЗР БУЛО ЗАКРИТО КАБІНЕТ ОНКООГЛЯДУ ДЛЯ ЖІНОК.
  ЧИСТО, ПРАЦЮВАЛА ПРЕКРАСНА ЛЮДИНА І ГРАМОТНА СПЕЦІАЛІСТКА – ФЕЛЬДШЕРКА.
  ЛІКАРІ НЕ ПРИЙМАЛИ НА ПРИЙОМ ЖІНОК, ЯКЩО ТІ НЕ ПРОЙШЛИ МЕДОГЛЯД!!!
  ЦЕ ДІЙСНО БУЛО СПРАВЖНЄ ПІКЛУВАННЯ ПРО ЖІНОК, ЩОБ
  ЖОДНА ЖІНКА НЕ ПРОПУСТИЛА ЗАХВОРЮВАННЯ.
  НЕВІДОМО, ЩО ВПЛИНУЛО НА РІШЕННЯ КЕРІВНИКА МЕДЗАКЛАДУ ЩОДО ЗАКРИТТЯ ЦЬОГО КАБІНЕТУ: ЧИ ТЕ, ЩО ПОСЛУГИ БУЛИ БЕЗКОШТОВНІ, ЧИ ТЕ, ЩО ПОТРІБНЕ БУЛО ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ПРИВАТНОГО КАБІНЕТУ ДЛЯ ЩЕ ЧОГОСЬ ПРИВАТНО- ПЛАТНОГО, ЯКИХ У НАС ПОВНО: ЛАБОРАТОРІЯ, КАБІНЕТИ УЗД,МРТ. А
  ЦЕ Ж ДОДАТКОВІ НЕМАЛІ КОШТИ ДЛЯ КЕРІВНИЦТВА.
  І ЩО? ЛІКАРІВ НА ПРИЙОМАХ ВЖЕ НЕ ЦІКАВИТЬ ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ…. ХТОСЬ, ЯКЩО ДУЖЕ ПОТРІБНО, ХОДИВ ДО ЖІНОЧОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ,
  ЯКА ПОРЯД З ПОЛІКЛІНІКОЮ,
  А ДЕХТО, ЯК І Я ВЖЕ КІЛЬКА РОКІВ НЕ ХОДЯТЬ НІКУДИ- МИ ПОЖИЛІ І НЕМІЧНІ.
  ТІЛЬКИ КОГО ЦЕ ОБХОДИТЬ???
  ЯКЩО НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ, ЯКЩО НАША ,,ПРЕКРАСНА” МЕДИЦИНА ЗДІЙСНЮЄ РЕФОРМИ, ЯКІ ДІЮТЬ НЕ НА БЛАГО ЛЮДЕЙ, А ЛИШЕ ДУМАЄ, ДЕ І ЯКИМ ЧИНОМ БІЛЬШЕ ПІДНЯТИ СВОЇ ЗАРОБІТКИ, ТО НАМ АБО МОВЧАТИ ДАЛІ АБО
  ПИСАТИ В СОЦМЕРЕЖІ…
  ДОЗВОЛЯЮ ЖУРНАЛІСТАМ ВИСТУПИТИ І ЗАЧИТАТИ ЦЕЙ ЛИСТ. Я ПІСЛЯ ПЕРЕЛОМУ СТЕГНА ЗАРАЗ МАЙЖЕ НЕ ВИХОДЖУ З ДОМУ.
  ДЯКУЮ.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *