Туристичний сезон на Буцькому каньйоні розпочнеться фестивалем “Grillfest”, який відбудеться 29-30 квітня. У весняно-літній період в середньому щотижня Буки відвідує понад 1000 людей.
Про це розповідають у сюжеті “Ua: Черкаси“.
Буцький каньйон утворений в межах річки Гірський Тікич. За останні 30 років рівень води в річці значно зменшився.
Те, що рівень води змінився – підтверджує і місцевий екскурсовод Олександр Коваленко. Як наслідок, свою роботу припинили 8 млинів, які раніше діяли в каньйоні.
Завдають шкоди каньйону не лише фермери, а й туристи: забивають до скель металеві гачки або троси. У такий спосіб вони руйнують поклади граніту, вік яких дослідники оцінюють у два з половиною мільярди років.
Свій вигляд змінила й Буцька гідроелектростанція, яку збудували в 1929 році. Нині споруда майже зруйнована, а стіни обмальовані графіті.
Каньйон починається за 800 метрів нижче від греблі колишньої ГЕС. Неподалік греблі – водоспад Вир. Каньйон – це гранітний тридцятиметровий берег, завдовжки 2,5 кілометри.
Зі слів голови Буцької ОТГ Сергія Залізняка, наступного тижня на громадських слуханнях, громада має затвердити детальний план каньйону. Відтоді селяни зможуть контролювати дії туристів та розвивати природний об’єкт.