Життя 5-річної черкащанки під загрозою через перебої з постачанням ліків (ВІДЕО)

Фото Ігоря Єфімова

Через перебої з постачанням ліків під загрозою опинилося життя 5-річної Софії Барановської з Черкас, яка має рідкісне генетичне захворювання – хворобу Помпе.

Про це розповідають у сюжеті “Ua: Черкаси“.

Зі слів директорки Черкаського обласного центру планування сім’ї та репродукції людини Марини Валової, в області це єдина пацієнтка з таким діагнозом. Препаратами дівчинку мають забезпечувати за державною програмою.

Мати дівчинки Дар’я Барановська говорить, що ліки дитина отримує із запізненням у рік.

– За останніми даними приблизно один флакон препарату коштує 15 тиcяч гривень. Нам потрібно на один раз кожні два тижні – зараз 10 флаконів. Це 150 тисяч гривень кожні два тижні і дитина постійно росте. Самі ми просто не можемо придбати ці препарати. Це тільки державні програми і все, – зазначає пані Дар’я.

ЧИТАЙТЕ: Щодватижні проходити терапію та не підхопити вірусну інфекцію. Життя маленької черкащанки з рідкісним захворюванням (ФОТО)

Жінка додає, ліками держава забезпечує дитину із запізненням, через це вона досі не ходить. Зараз їй вводять ліки 2018 року постачання. Цьогоріч препарат ще не надходив.

– Перед самою подачею заявки нам приходить попередня партія препарату і на момент подачі заявки у нас дуже великі залишки. Чомусь при подачі заявки опираються саме на залишки, а не на потребу препарату. На момент поставки в Україну – в нас уже препарат закінчується, але на нас його так і не замовили. В позаминулому році так і вийшло – ми чекали, що на нас замовили. Програма відбила нашу потребу – так як у нас були дуже великі залишки, – додає матір дівчинки.

Директорка Черкаського обласного центру планування сім’ї та репродукції людини Марина Валова наголошує, що залад заявку подає вчасно.

– Як правило Міністерство наші заявки виконує вчасно, але терміни виконання ми не знаємо. На терміни виконання заявок ми не впливаємо. Коли ми бачимо, що цей препарат закінчується, а поставок немає, ми пишемо листи на МОЗ. Три листи ми писали, починаючи із липня місяця. Цій дитині отримано додатково препарат МОЗОм і вже є наказ, по якому розподілено на Черкаську область препарат – вже він повинен надійти найближчим часом, – говорить Марина Валова.

Нині в дівчинки залишилося препарату на одну процедуру.

– Зараз ми уже дві крапельниці прострочили. Ми капаємося не по два тижні, а по три. Так як препарату дуже мало. В нас залишилося 10 флаконів. Це саме на одну процедуру, – говорить мама дівчинки.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини