Життя навколо станції “Вернадський”: у Черкасах відкрили фотовиставку про Антарктиду (ФОТО)

Черкаси ЦНАП виставка Антарктида

У приміщенні черкаського ЦНАПу відкрили виставку світлин “Україна в Антарктиді: дослідження та незламність”. 

Про це пише “18000”.

Експозицію відкрили напередодні річниці підписання меморандуму про передачу Україні від Великої Британії станції “Фарадей”. Нині вона має назву “Академік Вернадський”.

Євген Дикий екскурсія ЦНАП виставка Анатрктида

Євген Дикий

На відкриття фотовиставки завітав директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, який провів екскурсію відвідувачам.

– Для мене велика честь представляти нашу велику полярну родину, в якій є українці буквального з кожного регіону, але з початку українських експедицій черкащани там були постійно, – каже Євген Дикий.

Володимир Храпач зимівник із Черкас

Володимир Храпач

Разом із директором наукового центру виставку відвідали полярники з Черкащини, які не один раз зимували на станції “Вернадський” – Микола Старинець, який провів вісім зимівель в Антарктиді, Олександр Полудень і Володимир Храпач.

– Усе почалося у 2006 році, коли ми з нуля розпочали зварювання павливного терміналу на 200 тонн солярки, щоб забезпечити експедиції теплом і водою. Тоді була сезонна технічна експедиція, яка тривала чотири місяці, – розповів зварювальник із Черкас Володимир Храпач. – Перший раз було трішки страшно, бо не розумів, куди їду, це так далеко. Страх згодом минув і от 18 років туди їжджу, сім разів там побував у складі інженерно-технічної групи. Багато робіт виконали з модернізації станції, сподіваємось і надалі це робити. Там вже, як вдома, для річної експедиції там комфортно.

Підводні дослідження зимівниками ст. Вернадський

Виставка створена Національним антарктичним науковим центром. Відвідувачі можуть розглянути до 30 світлин із Антарктиди. Тут можна побачити експедиторів і фото полярників, які стали до лав ЗСУ, станцію “Академік Вернадський”, дослідження зимівників, зокрема, підводні, тварин континенту: китів, морських слонів. А ще – найпівденніший артоб’єкт у світі та судно “Ноосфера”.

Артефакти зі станції Академік ВернадськийКостюм зимівника з АнтарктидиСвітлини на виставці доповнили антарктичні артефакти і костюм полярника.

– Я багато знаю про Антарктиду, слідкую за сторінкою наукового центру, читала книгу “Мрія про Антарктиду”. Взагалі мені цікава природа, птахи. Також хотілося б поспілкуватися з полярниками, які були запрошені на експозицію, та директором НАНЦ, – каже відвідувачка виставки Дарина Бузовська. – Антарктида – це віддалений і холодний регіон і найбільша цікавість у тому, що він майже недоторканий людьми.

Світлини виставка Антарктида в Черкасах

Відвідувачі виставки про ст. Академік Вернадський у Черкасах

Додамо, світлини з Антарктиди можна переглянути в Черкасах ще місяць.

Виставка ЦНАП Академік Вернадський, Антарктида

Нагадаємо, “18000” провів кількагодинну розмову з Іванною Котурбаш, лікаркою з Канева, яка нині перебуває в експедиції на станції “Академік Вернадський”, і написав репортаж.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *