Змінено порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Відтепер пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаватимуться у грошовій формі.

Про це інформує департамент соціальної політики Черкаської міської ради.

Такі зміни у механізмі надання пільг Уряд України затвердив постановою від 17.04.19  № 373.  Зокрема, передбачено, що пільга може надаватися у двох формах – готівковій та безготівковій.

Виплата пільги у грошовій готівковій формі за заявою пільговика, поданою до департаменту соціальної політики до 15 жовтня (15 травня), здійснюватиметься  з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Таким чином, кошти надходитимуть на рахунок пільговика, зазначений ним у заяві. Натомість у квитанціях за надані житлово-комунальні послуги буде зазначено їх повну вартість.

Отже, оплату за послуги пільговик повинен буде здійснити в повному обсязі, враховуючи і ті кошти, що отримав на свій рахунок в якості пільги. При цьому у разі виникнення заборгованості з оплати за спожиті послуги, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340грн.) виплата пільги на наступний опалювальний та неопалювальний період буде змінена на грошову безготівкову форму.

У разі якщо пільга буде надаватися у грошовій безготівковій формі, то пільговик, як і раніше, сплачуватиме частину платежу, а суму пільги за нього перераховуватиме АТ «Ощадбанк» надавачу послуг. Водночас отримувачам пільг у безготівковій формі слід врахувати, що оскільки такий механізм запроваджується в Україні вперше, з технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року.

Також можуть бути випадки отримання квитанцій на оплату житлово-комунальних послуг в повному розмірі. Сума пільги у таких випадках за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

У разі виникнення додаткових питань жителі міста, які відповідно до законодавства мають право на пільги, можуть звернутися у громадську приймальну департаменту соціальної політики за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *