Знижені платіжки за газ прийдуть у березні

Фото: “Економічна правда”

Ціну на газ зменшать фактично в лютому, тому знижені платіжки прийдуть тільки у березні.

Про це розповів в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко, пише “Економічна правда”.

Спочатку в.о. міністра відповів на запитання журналіста, чи не призведе до нових протестів у регіонах той факт, що у лютому за січень українці все одно отримають платіжки з рекордними сумами.

– Є така проблема, тому що знижені платіжки за лютий прийдуть тільки у березні. До речі, якби ми нічого не зробили, то за лютий у березні вони отримали б ще більші платіжки, приблизно на чверть,- зауважив Вітренко.

Він додав, що частково зниження ціни за лютий компенсує більші суми, які люди будуть змушені сплачувати за січень у лютому.

– Сподіваюся на певне розуміння, але відчуваю, що людям буде важко в лютому сплачувати цю суму, – висловився Юрій Вітренко.

Водночас у відповідь на запитання, чи можна було обмежити ціну з 1 січня, в.о. міністра заявив, що “заднім числом робити це дуже важко”.

– Не було юридичного механізму змусити компанії, які вже почали постачати товар, ретроспективно знизити ціну, – пояснив він.

Також Вітренко пояснив, звідки взялася цифра 6,99.

– Міністерство провело аналіз. Ми побачили, що найнижча ціна на ринку була 6,99 гривні (з 58 компаній таку ціну пропонувало лише херсонське ТОВ “Газ ап”. – ЕП). Тобто компанії встановили її добровільно.

При цьому ми бачили, як монополісти, приватні компанії, так звані облгаззбути, задирали ціну до 10,8 гривні, а середній рівень був понад 9,5 гривні. Фактично вони зловживають своїм домінуючим положенням, задираючи націнку.

Тому держава показала силу, у законний спосіб обмежила граничну ціну і сказала: “Ми маємо захищати людей, це наша роль”. Не хочете постачати за такою ціною – не постачайте! Будуть постачати “Нафтогаз” та інші компанії. Для цього є механізм “постачальника останньої надії”. Люди без газу не залишаться”, – розповів в.о. міністра.

Нагадаємо, раніше уряд ухвалив рішення, за яким встановлюється гранична ціна на газ – 6,99 грн за кубометр. Така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.