Черкаська міська рада за дозволу комісії ТЕБ і НС ухвалила проект рішення про невпровадження в Черкасах карантину вихідного дня. Проте з’ясувалося, що державну постанову не можна відмінити.
Рішення міська влада Черкас ухвалила сьогодні на ранковому засіданні виконавчого комітету.
Відповідно до постанови Уряду №641 протягом вихідних, починаючи з 14 листопада й до кінця місяця, заклади харчування, магазини, окрім продуктових, ТРЦ, спортзали підлягають закриттю або не повинні приймати відвідувачів. Також скасовуються всі масові заходи.
Як наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час селекторної наради з керівниками областей щодо ситуації з поширенням COVID-19, міські голови не мають повноважень робити винятки для об’єктів, які внесені до переліку постанови.
“У міських голів немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень Уряду на території окремо взятої територіальної одиниці. Рішення Уряду діють безумовно і підлягають виконанню всіма суб’єктами господарювання, які розташовуються на території України. Карантин вихідного дня стосується винятково визначеного переліку суб’єктів господарювання, які є на території України. Якщо це, наприклад, ТРЦ, то він має бути закритий протягом вихідних”, – зазначив прем’єр-міністр.
Голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук запевнив черкащан, що карантин, і справді, діє на всій території України. Черкаси – не виняток. Ще раз наголосивши, що ніякі рішення місцевих комісій ТЕБ та НС не скасовують зміни до постанови Кабміну.
“Профільні контролюючі органи будуть штрафувати усіх без виключення, хто дозволяє собі не виконувати рішення Уряду, наражаючи на небезпеку людей. Також адміністративна відповідальність чекає й на несвідомих громадян, які стануть відвідувачами незаконно відчинених закладів”, – написав у фейсбуці Сергій Сергійчук.
У своєму дописі голова Черкаської ОДА вказав конкретні суми штрафу. А це для черкащан від 17 до 34 тисяч гривень, а для посадових осіб – від 34 до 170 тис грн. І пообіцяв у разі зниження рівня захворюваності скликати засідання комісії ТЕБ та НС, на якій розглянуть пом’якшення обмежень.
Рішень уряду дотримуватимуться й поліцейські Черкаської області. Таку позицію підтвердила речниця ГУНП в Черкаській області Зоя Вовк.
– Працівники ГУНП діятимуть виключно в межах законодавства і керуватимуться насамперед постановою Кабміну №641, – повідомила в коментарі “18000” Зоя Вовк.
Проте міська влада разом із мером Анатолієм Бондаренко вважає, що постанова Уряду є недоцільною, тому Черкаси її не дотримуватимуться.
За словами заступника міського голови Ігоря Волошина, перед виконкомом відбулося засідання комісії ТЕБ та НС, на якому владці спочатку заслухали фахівців, керівників департаментів, зокрема, і медичного, представників ДСНС та Держпродспоживслужби.
-Звісно, ми живемо в правовій державі і я за те, щоб виконувати всі постанови Кабміну, але які не суперечать здоровому глузду. Коронавірус є і в будні, і у вихідні. Під час ухвалення свого рішення ми наголошували на необхідності дотриманні карантинних обмежень. Якщо підприємцям будуть потрібні інші заходи підтримки, ми готові долучитися. Наприклад, допомога юридичної служби міської ради, – пояснив Ігор Волошин.
Заступник мера додає, що перед тим, як схвалити рішення, влада радилися з підприємцями, які ініціювали ухвалення, і представниками профспілок. Також – слідкували за ситуацією в інших містах країни. Волошин каже, що має інформацію, що подібні рішення ухвалять і в інших містах.
Нагадаємо, що від сьогодні почала діяти постанова Кабінету Міністрів України щодо карантину вихідного дня. По всій території України діють обмеження характерні для “помаранчевої” зони.
А чому пан Волошин не назве конкретну суму податків, які сплачують за рік ці “заклади харчування” та яку долю відсотка від бюджету міста складає ця “значна” або, що більш ймовірно, зовсім незначна сума?