Фото: “Шпальта”

Дружина сучасного українського письменника та культуролога Олександра Михеда Олена Масон поділилася враженнями від книги черкаського письменника Артема Чеха “Район Д”.

Книгу про рідні Черкаси Чех презентував на фестивалі “Книжковий Арсенал”, що відбувся наприкінці травня цього року в Києві. У ній автор описує реальних людей та реальні історії, що повпливали на нього. У центрі сюжету один із районів Черкас – район “Д”.

На обізнану в мистецтві Олену Масон роман справив неабияке враження, змусив повернутися в часи її дитинства та молодості, прожити ще раз, “по-справжньому” той період.

Фото Олени Масон

– Ця книжка не про війну, вона про дитинство. Про таке саме дитинство, як у нас всіх, дітей кінця 80-90-х років. В багатоквартирних сірих районах. Поряд школа, садочок, закинуті теплиці, яблуневий сад, ексгібіціоністи на дитячих майданчиках. Бідне, липке, пахне димом від цигарок і підпаленим пластиком, з порнухою на касетах та безкінечними похоронами, які заважають вийти з під’їзду та виглядають завжди однаково. Читаючи, я соромилася своїх дитячих спогадів. Соромилася того, якою я була дитиною, яким я була підлітком. Соромлюсь, навіть того, яка я доросла ще 3-4 роки тому, – розповідає Олена Масон. 

За словами жінки, “ця книжка – машина часу”.

По темі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.