Карпа прокоментувала скандал із образом українки у серіалі Netflix

22 грудня на Netflix вийшов другий сезон серіалу “Емілі в Парижі”. У ньому з’являється нова персонажка – Петра з України. Вона грає малоосвічену дівчину, крадійку. Таке стереотипне зображення українки викликало дискусію.

Свою думку розповіла письменниця родом із Черкас Ірена Карпа, пише “Wonder”.

Фото: InsideU

Пряма мова:

– Узагалі, цей серіал – це такий фейк. Насправді в Парижі все не так. Ніхто не ходить на шпильках у Люксембурзький сад, туди ходять у кросівках звичайні люди. Французи там теж показані жахливо. Відповідно, така репрезентація українки – ще один із фейків.

Сама сцена – болісний випад: ми бачимо дуже правильну Емілі та дурнувату дівчину з України, яка кричить, що її депортують. Це ксенофобія, підкреслення національності людини в негативному контексті. Мені здається, зараз американці до мексиканців чи пуерториканців таке собі вже не дозволи би, адже їх звинуватили би в нетолерантності. А Україна далеко, тому можна.

Усе це не відповідає уявленням пересічного француза про Україну. З мого досвіду, українців найчастіше у Франції сприймають у трьох контекстах: 1) війни та політики; 2) gold diggers із накачаними губами; 3) як дуже совісних працівників.

Сама сцена – болісний випад: ми бачимо дуже правильну Емілі та дурнувату дівчину з України, яка кричить, що її депортують

До речі, акторка, яка зіграла Петру, розповідає, що вона знімалася в кількох серіях, де тусується разом з Емілі та її подружками. Але в серіалі залишили лише сцену про крадіжку. Не думаю, що це якась навмисна диверсія команди проти українців. Я в цьому вбачаю якесь особисте зведення рахунків. Можливо, якогось четвертого помічника режисера зачепив хтось з українців, і вдалося ось так відігратися.

Я розумію, чому це відбувається: що більше ти будеш робити гротескних, емоційних образів, то більше людям це буде закарбуватися в пам’яті. Дуже часто українців зображують простакуватими та дурнуватими. З французів в американських фільмах і серіалах теж можуть познущатися. Але французи з цього сміються, бо вони не травмована нація, як ми. Нам дуже важко сприймати те, що стосується нашої репрезентації, гідності. Мені здається, це треба сприймати з мудрістю. Так, це неприємно, гротескно. Втім, думаю, на розумну людину, яка читає книжки, дивиться новини, знає невигаданих українців – це не повпливає, – розповіла своє ставлення Ірена Карпа.

Додамо, Мінкульт оголосив, що готує звернення до компанії Netflix.

Нагадаємо, Ірена Карпа презентувала кліп на пісню “Баби круті чуваки”.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини