митці для 18000
Ліза Грицай
Аби вивести черкаське мистецтво з-під музейної завіси, 18000 розпочинає новий проект. Відтепер щотижня ми знайомитимемо Вас із творчістю одного з черкаських художників. Молодих черкаських художників! Це будуть незвичайні інтерв'ю, адже замість відповідей - картини.

Запевняємо, вони зачарують Вас не менше, ніж колись посмішка "Джоконди" героя твору Бредбері.
Наша перша героїня - Ліза Грицай
Коротка довідка.

"Історія Лізи"

У якому стилі малюєш?
Я малюю в стилі "Лізл-Франкенштейн" ахах. Якщо чесно, я не знаю, до яких загальновідомих стилів можна віднести мої ілюстрації. Мені подобається, що в кожній роботі з'являються нові прийоми і те, що я завжди малюю по-різному.
Коли з'явилася любов до мистецтва?
Із дитинства я любила малювати з мамою та майструвати всілякі дрібниці з татом. Моя мама має хист до малювання, а тому в дитинстві вона навчила мене малювати замки, де живуть принцеси. Пам'ятаю, що стіна на кухні нашої квартири була обклеєна папірцями з намальованими будиночками. В нас ніколи не було папки з моїми шедеврами, проте всі роботи були наклеєні на стіни. Це були як шпалери з листочків А4.
Що найбільше любиш малювати?
Люблю знаходити маленькі деталі і зображати саме щось, на перший погляд, непомітне. Наприклад, як деформується кросівок, якщо стояти навшпиньках. У моїх роботах рідко можна переглядати сюжет, я надаю перевагу "вирізаним сценам".
Якими матеріалами полюбляєш
писати картини?
Я віддаю перевагу діджитал роботам. Хоча моєю любов'ю й завжди була прозора та невгамовна акварель.
За якої умови Черкаси можуть стати осередком мистецького життя України?
Певно, якщо перестануть боятись та вийдуть на вулиці. У Черкасах безліч крутих людей, що живуть мистецтвом. Потрібно лише більше свободи та бажання заявити про себе.
Малюй, аби тебе почули!

Ми запропонували Лізі вісім різнопланових (часом фанових) запитань, на які вона нам відповіла в картинах.

Більше картин Лізи
@liza_hrytsai