Аудиторів у департаменті освіти зустрів скандальний адвокат за 200 тисяч грн. Керівництво на лікарняному

Державна аудиторська служба у межах аудиту та ревізії  Черкаської міської ради не змогла почати перевірку департаменту освіти та гуманітарної політики. Причина – відсутність на робочому місці керівництва департаменту.

Цю інформацію у соцмережах підтвердив директор департаменту Сергій Воронов. Він зазначив, що перебуває на лікарняному із суботи (28 червня). Водночас 1 липня під час позачергової сесії міськради Воронов був присутній в залі та коментував журналістам ситуацію в галузі.

Зі слів Воронова, аудиторів у департаменті зустрічали адвокати, найняті освітянами для захисту власних інтересів. Захисники нібито виявили неточності в оформлених аудиторами документах та порекомендували їм звертатися до суду. 

Цю інформацію у коментарі виданню підтвердила очільниця Черкаської управління Північного офісу Державної аудиторської служби Тетяна Велько. Вона заначила, що працівників відомства не допустили до проведення запланованих заходів у зв’язку з відсутністю на робочому місці керівництва департаменту, крім того їх зустрічав і професійний адвокат.  Як повідомила чиновниця, інші департаменти без проблем допускають аудиторів до перевірки та надають всі необхідні документи. 

Коментуючи ситуацію із нібито позаплановістю перевірки, на якій наголошує мерія, її спонтанністю та складом перевіряючих, Велько зазначила, що востаннє така ревізія міського бюджету Черкас проводилась у 2013 році і є нормальною практикою. Зокрема, до Черкас аудитори здійснювали перевірки Луганської області, Чернівців та Тернополя. Подібні заходи ініціює центральний апарат Державної аудиторської служби і працівники місцевих відділень до них можуть навіть не залучатися. Так, у 2013 році Черкаси перевіряли працівники з Тернополя, у той же час зараз із загальної кількості перевіряючих, що становить 31 особа, 20 – це працівники з Кропивницького, Полтави та Києва.  

Зазначимо, що у травні 2020 року департамент освіти та гуманітарної політики уклав договір із адвокатським об’єднання “Бунякін та партнери” вартістю 199 тисяч гривень. Керівником об’єднання є Микола Бунякін, що до цього “світився” у низці скандалів, пов’язаних із проведенням виборів. Зокрема, у 2014 році ТВК за головування Бунякіна затягувала встановлення результатів виборів. А у 2015-му вже на посаді заступника ТВК Бунякін разом із колегами ухвалював скандальне рішення про зняття з виборів всього виборчого списку “Партії вільних демократів”, що в результаті таки була зареєстрована та отримала найбільшу кількість мандатів. У 2019 році, під час парламетських виборів, Бунякін був заступником голови скандальної ОВК на 94 окрузі, де балотувалися одіозні Олександр Кононенко та Олександр Дубінський, і де останній здобув перемогу. Тоді Бунякіна та його комісію вчергове звинувачували у затягуванні встановлення результатів на користь Кононенка.  

Віктор Євпак

По темі

  коментарі

  2 Коментарі

  1. С гд

   А где куратор от свободы–живот прихватило?

  2. Руководство на больничном Это хорошо Теперь вся надежда на медиков. Может помогут .то законно от корыта не оторвать

  Залиште свій коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.