Цього тижня в черкаських тролейбусах з’являться контролери (ВІДЕО)

Із цього тижня у тролейбусах почнуть контролювати оплату проїзду. Проте поки функція у контролерів буде не “каральна”, а роз’яснювальна.

Про це під час прямого ефіру у студії “18000” розповів комерційний директор компанії-підрядника, що налаштовує в місті електронну оплату проїзду, Вадим Чередняк.

– На початку у контролерів буде не каральна функція. Ми будемо проводити роз’яснювальну роботу серед пасажирів. Вони питатимуть: оплатили чи ні, якщо не оплатили, будуть допомагати. Це буде більше навчально-роз’яснювальна місія. Штрафів поки не буде, – запевнив Чередняк. – Як пройдемо це період, буде служба контролю ловити осіб, які не оплатили проїзд і виписувати штрафний квиток.

Натомість заступник мера Павло Валенчук пояснив, чому контролери не працювали раніше:

– Якби ми запровадили з першого дня контроль, це був би “холодний душ” для всіх людей. Щось повністю нове, одразу контролюють, штрафують. Це було б, мабуть, дуже стресово і не дуже продуктивно. Зараз у людей є час навчитися поступово цим користуватися, – сказав Валенчук.

Вадим Чередняк також розповів про механізм контролю. За його словами, контролер матиме ручний валідатор, а перевірка відбуватиметься за аналогією оплати. Людина має підвести до валідатора паперовий квиток, куплений раніше, або ж картку чи пристрій (телефон чи годинник), з якого здійснювала оплату. Валідатор відобразить дату і час оплати.

За умови відсутності квитка пасажир буде вимушений придбати його у контролера. Вартість такого квитка – 100 гривень (10-кратний розмір звичайного квитка). Якщо ж пасажир відмовляється оплачувати проїзд, на місце викликатимуть поліцію, а на пасажира буде накладено штраф у розмірі 20-кратного розміру квитка.

Дивіться докладніше про те, як працюватимуть контролери в черкаських тролейбусах


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Думки, озвучені у тексті, відображають позицію автора і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Як повідомляв “18000”, електронну оплату за проїзд планують запровадити і у Смілі.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5000!

коментарі
3 Коментарі
  1. А как пенсионеру оплачивать ?

  2. Если появятся контролёры пойдут вслед за кораблем. У нас должны быть кондукторы.
    Оплатить невозможно контролёры частнаяструктура бардак

    1. О, совок під’їхав

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *