Кооператив депутата та його оточення втратив елітну землю у Свидівку. Її вартість 42 мільйони

Фото – прокуратура

Прокуратура повідомляє, що за її позовом суд скасував розпорядження Черкаської РДА про передачу під забудову землі водного фонду у Свидівку. Експерти оцінюють ділянку, площею 2,7 га у 42 мільйони гривень. Три роки тому ці землі були передані у оренду кооперативу “Дачний-2016”, яким керує Олександр Путря, а співвласником є екс-депутат міськради Володимир Бурячинський.

Згідно з інформацією правоохоронців, Господарський суд Черкаської області задовольнив позовну заяву Черкаської місцевої прокуратури. Він скасував незаконне розпорядження Черкаської РДА про затвердження проекту відведення й передачу в оренду під забудову дачному кооперативу земельної ділянки прибережної захисної смуги Дніпра площею близько 3 га в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради вартістю майже 42 млн грн.

В суді прокуратура довела, що зміна виду угідь спірної земельної ділянки з водного фонду на землі рекреаційного призначення (будівництва і обслуговування об’єктів рекреаційного призначення) та незаконна передача її у користування  відбулася з грубими порушеннями вимог земельного законодавства та інтересів держави, оскільки ці землі не можуть бути забудовані.

Зазначимо, що йдеться про територію обслуговуючого кооперативу “Дачний-2016”. У 2017 році він отримав право оренди ділянки у 2,7 га з цільовим призначенням “Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення”.

Зазначимо, що засновниками кооперативу “Дачний-2016” є Олександр Путря, Олена Щербакова та колишній депутат міськради Володимир Бурячинський. Останній був депутатом Черкаської міської ради минулого скликання. Він був обраний від партії “Блок Петра Порошенка”, далі входив до депутатських груп «Слуга народу» та «За майбутнє». У виборах 2020-го року Бурячинський участі не брав.

За всі роки каденції Бурячинського пов’язані з ним підприємства були одним із найбільших “бенефіціарів” освоєння коштів місцевого бюджету.

Нагадаємо, у червні на цій ділянці відбулася виїзна нарада за участі тодішнього глави області Романа Боднара та керівників місцевих правоохоронних органів. Зі слів Боднара, через системне вивезення будівельного сміття, а також внаслідок інших робіт  на цій ділянці берег уже змістився на понад 100 метрів і вона фактично готується під забудову.

Водночас, за інформацією 18000, будівельні роботи на вказаній ділянці продовжуються.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *