СБУ та поліція розслідують можливе завищення цін під час будівництва центру швидкої допомоги

Проект будівництва

Служба безпеки України та Національна поліція розслідують можливе завищення цін під час будівництва обласного центр екстреної медичної допомоги. Експерт, якого залучила СБУ, провів аналіз виконаних робіт і встановив низку порушень, які свідчать, що роботи, оплачені замовником, виконані не в повному обсязі. Черкаський суд надав доступ слідчим до банківських документів підрядника.

Переможець тендеру на будівництво обласного центру екстреної допомоги на вулиці Корольова був визначений із другого разу.

Вперше закупівлю оголосили влітку минулого року. Тоді переможцем аукціону стало товариство «Грифон-Груп». Фірма, яка пов’язували із екс-посадовцем профільного міністерства Левом Парцхаладзе, пішла на суттєвє пониження ціни, зменшивши вартість на 30%. Через низку невідповідностей (не надано підтвердження наявності техніки, гарантійні листи тощо) тендерний комітет відхилив цю пропозицію. Врешті 5 вересня тендер було відмінено.

Другий аукціон провели уже в жовтні. Найдешевшу пропозицію подало товариство «БТК-Лад Плюс» – 46,69 мільйона гривень.

Тендерний комітет спочатку відхилив цю пропозицію, через відсутність підтвердження виконання аналогічних робіт, а переможцем визнав “ПМ-Арсенал”. Проте “БТК-Лад Плюс” оскаржив це рішення через Антимонопольний комітет. 13 листопада пропозиція була розглянута повторно і “БТК-Лад Плюс” визнали переможцем аукціону.

2 грудня замовник уклав договір з переможцем. Угоду підписав Андрій Липкань, який на той момент виконував обов’язки директора департаменту-замовника. Згідно з договором, роботи мають бути завершеними до кінця 2021 року. 40,7 мільйона гривень на будівництво спрямують з державного бюджету, 5,9 мільйона – з місцевого.

Кримінальне провадження відкрито 26 лютого цього року за частиною 3 статті 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Наразі в публічному доступі наявні дві ухвали Соснівського райсуду Черкас по цій справі, датовані 11 березня.

Згідно із матеріалами суду, співробітники Служби безпеки України отримали інформацію щодо фактів незаконного привласнення бюджетних коштів службовими особами Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА. За версією СБУ, посадовці замовника оплатили акти робіт, які не були виконані в повному обсязі.

У січні СБУ провела аналіз виконання робіт.

Спеціаліст встановив, що підрядник вмонтовав меншу кількість сваїв, об`єм ґрунту, залишеного для зворотного засипання, не транспортувався на відстань 15 км, а був залишений біля об`єкту будівництва. Також, завищено відстань, на яку відвозились земельні маси на 15 км (в актах приймання виконаних робіт оплачено перевезення ґрунту на 30 км, замість передбачених чинним ДБН 15 км для вказаного типу населених пунктів.

Також встановлено необґрунтоване завищення цін на металеві будівельні матеріали (труб, арматура тощо) в середньому на 30-35%.

11 березня Соснівський суд задовольнив клопотання слідчого Нацполіції і надав доступ до документів, що мають банківську таємницю: розрахункового рахунку підрядника в «Ощадбанку» та руху коштів за ним, починаючи з 2 грудня минулого року.

Засновником «БТК-ЛАД Плюс» є підприємець Дмитро Хоменко. Він же є також засновником фірми, в назві якої різниця у одне слово – ПП «БТК-ЛАД».

«БТК-ЛАД» є виконавцем оскандаленого ремонту спортзалу в школі №5. Фірма, отримавши аванс у 500 тисяч гривень, роботи не виконала.  Згідно з матеріалами досудового слідства, підприємство не мало необхідної для таких робіт ліцензії, про що не повідомило керівництво навчального закладу.

1 серпня обласний Господарський суд задовольнив вимоги школи і розірвав договір на роботи, до яких підрядник так і не приступив.

коментарі
1 Коментар
  1. Пусть ещё расследует повышения цен на продукты на 70-200 процентов

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *