Уже навесні цього року в селах на Черкащині мають відкрити 23 амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Список населених пунктів затверджено Кабміном, левову долю коштів, за які збудують об’єкти, становить державна субвенція. 

Наразі проведено тендери з будівництва 21 амбулаторії. Загальна вартість договорів, які замовник уже підписав із підрядниками, становить 131,66 мільйона гривень. Роботи по всіх об’єктах мають бути завершеними вже навесні цього року.

Головними переможцями торгів виявилися два товариства зі столиці, які на сьогодні масово виграють тендери на будівництво амбулаторій по всій країні.

Замовник уклав 4 угоди на 27,82 мільйони гривень із ТОВ Літос. Київська фірма збудує медичні заклади в Ладижинській ОТГ (вартість робіт – 7,46 млн грн) та в селі Бабанка (7,46 млн грн), що на Уманщині, у селі Тальянки (7,46) Тальнівського району та в селі Почапинці (5,44 млн грн) в Лисянській ОТГ.

ТОВ Літос – фірма з київською реєстрацією, що має капітал у майже 12 тисяч гривень. Воно належить Ігорю Юрціву та Юрію Агафонову. Агафонов є засновником низки київських підприємств, до травня цього року очолював державне підприємство “Київоблбудінвест”.

На сьогодні з товариством підписано 26 договорів на 174 мільйони гривень.  Фірма зареєстрована ще у 2000 році, але перемагає на тендерах із серпня минулого року.

Більшість договорів стосується якраз будівництва амбулаторій. Зокрема, відразу 9 медичних закладів фірма побудує у сусідній Полтавській області, 5 – у Львівській області, 4 – у Рівненській та 1 – у Запорізькій.

Ще одне київське товариство – ТОВ Грифон Груп – займеться будівництвом 4 амбулаторій на суму в 22,21 мільйона гривень.

Фірма зведе відразу три медичні заклади у Жашківському районі: Соколівська ОТГ – 5,5 млн грн, села Червоний Кут та Пугачівка – по 5,57 млн грн. Також збудує амбулаторію у селі Розсішки, що на Христинівщині, за 5,57 млн грн.

ТОВ Грифон Груп зареєстроване в Києві і має статутний капітал у тисячу гривень. Директором та бенефіціаром товариства є житель Донецька Д’яченко Андрій Віталійович.

На сьогодні з товариством укладено 34 угоди на 240 мільйонів гривень. Масово вигравати ця тендери фірма також почала із серпня минулого року. Більшість із них – будівництво амбулаторій.

Так, 6 амбулаторій товариство будує в Полтавській області, 5 – у Львівській, Запорізькій та Миколаївській областях, ще 2 – у Рівненській.

Згідно з інформацією на порталі Dozorro, товариства Грифон Груп та Літос 41 раз зустрічалися на аукціонах. У 41 випадку це були торги за будівництво амбулаторій первинної медико-санітарної допомоги.

Три угоди на 21,65 мільйони гривень замовник уклав ТОВ фірма РАСАВА.

Фірма побудує 2 амбулаторії в Уманському районі – Паланська ОТГ (7,17 млн грн) та Дмитрушківська ОТГ (7,16 млн грн) і ще одну в рідному районі в Набутівській ОТГ (7,32 млн грн).

ТОВ фірма РАСАВА зареєстроване в Корсуні-Шевченківському. Кінцевим бенефіціаром товариства є Інна Кірічек, що проживає в селі Гарбузин. Директор – Василь Кірічек – у 2015 році балотувався до Корсунської райради як член ВО «Черкащани», але не пройшов. Статутний капітал фірми – 1 тисяча гривень.

З товариством на сьогодні підписано 25 угод на 77 мільйонів гривень. Майже на половину із цієї суми тендерів фірма виграла в кінці минулого року.

3 угоди на 20,4 мільйони гривень Департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА уклав із ПП Агро Будмонтаж.

Підприємство виконає роботи у Канівському районі: Бобрицька ОТГ (5,59 млн грн) та Степанецька ОТГ (7,47 млн грн). А також збудує амбулаторії в селі Благодатне на Золотоніщині (7,33 млн грн).

ПП Агро Будмонтаж прописане у Черкасах квартирі свого власника Сергія Мазурєва і має статутний капітал в 100 гривень. Мазурєв також є власником низки черкаських підприємств, що спеціалізуються на будівництві.

До перемог на тендерах від ОДА підприємство спеціалізувалося на невеликих закупівлях у Золотоніському та Чорнобаївському районах, де займалося ремонтом освітніх та медичних закладів.

Три договори на 18,6 мільйона гривень укладені з ТОВ СК РЕСТАЛ.

Товариство збудує амбулаторії у таких селах: Жаботин, Кам’янський район (5,53 млн грн), Сунки, Смілянський район (5,66 млн грн), Юрківка, Звенигородський район (7,41 млн грн).

СК РЕСТАЛ прописане в Черкасах і належить Олексію Лесковичу. Контактною особою значиться відомий черкаський підприємець, екс-заступник міського голови Олександр Ільченко, який, зокрема, займався проектуванням кількох амбулаторій.

Із 2017 року із товариством загалом укладено 13 угод на 64 мільйони гривень.

Дві угоди на 11,25 мільйона гривень замовник уклав із ПМ «Арсенал».

Фірма збудує амбулаторії у Черкаському районі: в селі Будище за 5,6 млн грн та в Степанківській ОТГ за 5,65.

ПМ «Арсенал» зареєстроване в Черкасах. Кінцевим бенефіціаром товариства є колишній правоохоронець, а нині бізнесмен Владислав Мамчур.

З 2017 року з фірмою укладено 45 угод на 196 мільйонів гривень. У Черкасах ПМ «Арсенал» насамперед відомий як виконавець довготривалого ремонту драматичного театру, де замовником також є облдержадміністрація. Загалом на підрядах з Черкаської ОДА фірма має угод на 185 мільйонів гривень.

По одній угоді замовник уклав із ТОВ Технобуденерго та ТОВ Альянс-трансбудсервіс.

ТОВ Технобуденерго збудує амбулаторію в селі Ярошівка в Катеринопільському районі за 5,59 млн грн.

Фірма належить Анатолію Грицюку. Тендер на будівництво медзакладу є найбільшим успіхом в біографії товариства.

ТОВ Альянс-трансбудсервіс побудує амбулаторію в селі Вербівка, Вільшанська ОТГ, Городищенський район, за 4,15 мільйона гривень.

Товариство належить Віталію Охоті, керівником значиться Роман Кузнєцов.

Загалом із фірмою підписано 81 договір на 64 мільйони гривень. Здебільшого це підряди від «Черкаситрансгазу» та Управління житлово-комунального господарства Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

На сьогодні досі не укладені угоди по будівництву двох об’єктів.

Аукціон по тендеру на будівництво амбулаторії у Медведівській ОТГ виграло ТОВ «Альянс-трансбудсервіс» із пропозицією у 5,199 млн грн при очікуваній вартості в 7,42 млн грн. Проте два учасники аукціону ПП “Сфера-Пласт” та ТОВ ЛЕАС 23 і 24 січня звернулися із скаргами до АМКУ, вимагаючи перевірити тендерну пропозицію переможця та скасувати рішення замовника. Скарги очікують прийняття до розгляду.

Торги на будівництво амбулаторії в селі Антонівка, Шполянського району, відмінені 24 січня, відповідно до постанови АМКУ.

***

Артур Чемирис, активіст Dozorro-спільноти:

“Більшість завершених процедур мають певні ознаки змови учасників і в цілому координації процесу кимось, хто не мав би втручатися у конкурентні процеси. Проте маємо, що маємо. Економія фактично відсутня, хоча деякі торги завершились із зменшенням ціни підряду ледь не на 20%. За умови майже ідентичних проектів та будівельних матеріалів, що використовуються при будівництві всіх об’єктів, така різниця в економії викликає багато запитань. Логічно можна припустити, що внаслідок “координованості” процесів держава переплатить “координаторам” і підрядникам ледь не 20% з цих загальних 120 мільйонів, а це майже 25 млн, яких вистачило на зведення ще п’яти об’єктів. У цілому ситуацією мають займатися правоохоронні органи, проте є певні сумніви, що перед виборами це хтось робитиме”.

По темі

    коментарі
    1 Коментар
    1. прозоро було створене для викачки грошей і для вигряння тендерів потрібними фірмами для участі в торгах вносиш 1400 грн. потім банківська гарантія обходиться від 2000 грн. до 5000 грн. взалежності від суми тендера якщо ти даже виграешь при перевірці тебе можуть усунути і прицьому твоі скарги даже розглядати ніхто не буде, бо це розглядає антимонопольний комітет при цьому ти повинен ще заплатити 15000 грн. і то немає ніякої гарантії що твоя скарга буде задоволена, отака у нас система чесних тендерів

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *