У квитанціях за опалення, які жителі Черкас отримали в квітні, з’явився новий платіж «внески за обслуговування вузла комерційного обліку теплової енергії». Це викликало чимало запитань із боку абонентів Черкаської ТЕЦ.
Як пояснюють на підприємстві, згідно із законом, НКРЕКП виключила зі структури тарифів за тепло й гарячу воду для ПРАТ «Черкаське хімволокно» витрати на «встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та гарячої води».
Відтак, із І кварталу 2020 року Черкаська ТЕЦ здійснюватиме нарахування споживачам встановлених внесків за обслуговування будинкових вузлів комерційного обліку теплової енергії.
Це передбачено рішенням виконавчого комітету від 17.09.2019 року №1021 «Про встановлення розміру внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії та постачання гарячої води власникам (співвласникам) будівель, які приєднані до інженерних мереж ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно».
Ніколи не розумів звідки беруться витрати, які ніколи не підлягають перевірці або контролю з боку споживача. Витрати на «встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та гарячої води” надумані. Це разові послуги, які необхідні в разі потреби. А те, що пропонує влада, це є постійна “ін’єкція” надуманої послуги. Навіщо утримувати армію дармоїдів. А ще, така відповідальність та штрафи… Але це не головне. В мене питання, яке відношення має влада до зазначених комунальних послуг приватного підприємства ПРАТ “Черкаське Хімволокно”? А хто взагалі контролює тарифи і з чого вони складаються? Враховуючи тарифи на тепло, гарячу воду…, у нас повинні бути золоті труби та обладнання на постачання таких послуг. І так в любій комунальній сфері. Надаючи у звітний період, як порівняння тарифів інших країн, чомусь нам не надають середній дохід тих країн на які ви посилаєтесь? Тому, якщо ретельно проаналізувати тарифи (калькуляцію) на комунальні послуги, я думаю, що за ці всі послуги, не звісно хто, кому і за що винен буде. Думаю, що всетаки повинен бути контроль за формуванням тарифів комунальних послуг та використанням коштів, які сплачуються користувачами таких послуг. А те, що байки про виключення з тарифів за тепло й гарячу воду для ПРАТ «Черкаське хімволокно» витрати на «встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та гарячої води», так ми їх слухаємо все життя…