На Тальнівщині вимушені запроваджувати додаткові обмеження, оскільки хворих на коронавірус у лікарні побільшало.
Про це йдеться в новому випуску газети “Вечірні Черкаси”.
– Ліжковий фонд лікарні становить 130 ліжок. Під ковідних хворих виділено інфекційне відділення, терапевтичне відділення з неврологічними ліжками, дитяче відділення. У цих відділеннях розгорнуто 95 ліжок, інші 35 – для надання іншої допомоги, бо її теж
ніхто не відміняв, – розповів головлікар Тальнівської багатопрофільної лікарні Тальнівської міськради Олег Солодько.
За його словами, ще додатково в дитячому відділенні зможуть розгорнути 15 місць, інфекційне і терапевтичне відділення заповнені повністю, що в коридорах розташовані ліжки.
– Майже весь персонал ми перекинули на ковідних хворих, в інших відділеннях залишилось по 1-2 медсестри. Якщо так буде продовжуватись, ми просто всі ляжемо, медицина вся ляже і допомогу надавати буде нікому. Треба терміново вводити додаткові протиепідемічні заходи. Минулого разу, коли в області була введена “червона” карантинна зона – був результат, кількість хворих значно зменшувалась, – певен головний лікар Олег Солодько.
Аби зарадити ситуації, на Тальнівщині вдалися до додаткових протиепідемічних заходів. Зокрема, обмежили роботу ресторанів і кафе, магазинів, непродовольчих ринків. Учні навчаються дистанційно до 9 квітня, садочки продовжують свою роботу у звичайному режимі.
– Рівень захворюваності в області дійсно зростає. Порівняно з минулим тижнем він зріс на 24,6% і становить 345,1 на 100 тис населення, – пояснила в.о. генерального директора Черкаського обласного лабораторного центру Людмила Кравченко.
Вона розповіла, що незмінною лишається тенденція, що на коронавірус більше хворіє жінок, однак помирають частіше чоловіки. Проте, раніше захворюваність і летальні випадки реєстрували у віковій групі 50+, нині ж захворюваність вища у людей віком 25-55 років.
За інформацією дитячого лікаря-інфекціоніста Наталії Штепи, нині в інфекційній лікарні від коронавірусу лікують четверо маленьких черкащан віком до чотирьох років. Їх стан здоров’я – середньої важкості.
– За весь час пандемії деякий час на апараті штучної вентиляції легень у
лікарні перебувала одна дитина-підліток. Заповнюваність лікарні разом із філією у пологовому будинку нині становить 70%. Ми маємо ресурси на випадок, якщо хворих більшатиме, – додала Наталія Штепа.
Як пояснив начальник управління цивільного захисту Черкаської ОДА Юрій Скоробогатов, відповідно до останніх змін постанови Кабміну місцевим комісіям надано повноваження впроваджувати додаткові обмежувальні заходи. До таких на сьогодні вже вдалися в Умані, Тальному, Черкасах.
– Введення таких заходів має бути погоджено з лабораторними підрозділами обласного лабораторного центру на місцях, – пояснив Юрій Скоробогатов.
Напружена ситуація з коронавірусом в Україні триватиме ще понад тиждень, а після 15 квітня рівень захворюваності повинен стати стабільним. Такі прогнози зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.