На Черкащині серед носіїв ВІЛ-інфекції переважають чоловіки – 61,3%. Частка жінок склала – 38,7%.
Таку статистику опублікував Черкаський обласний центр громадського здоров’я.
На сьогодні в області офіційно зареєстровано 9 229 випадки ВІЛ-інфекції. З початку цього року під медичний нагляд вперше в житті було узято 155 ВІЛ-інфікованих осіб, зокрема, 28 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, які нині перебувають на стадії підтвердження.
Зазначимо, стрімко змінюється тенденція шляхів передачі ВІЛ-інфекції. За словами директорки Черкаського обласного центру громадського здоров’я Ірини Білоус, якщо раніше вірус здебільшого розповсюджувався парентерально, тобто через голку, то нині у 75,6% випадках він потрапляє в організм людей через незахищений статевий акт.
– ВІЛ-інфекція вже давно вийшла з груп людей з ризикованою поведінкою і поширюється серед досить благополучних людей. В основному виявляють інфекцію у міського населення (68,0%), віком 25-49 років, – зазначила Ірина Білоус.
У цьому році з діагнозом СНІД виявлено 40 осіб. Більша половина із них (60,0%) звернулися за медичною допомогою на пізній, ІV клінічній стадії. До цього часу людина може прожити 10-15 років і не здогадуватись про своє захворювання.
– Ми активно закликаємо людей регулярно тестуватися на ВІЛ. Незалежно від віку, статі, соціального статусу – кожен повинен знати свій статус. Не страшно дізнатися діагноз, страшно жити і не лікуватися, – зауважила голова правління благодійної організації “100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ” Наталія Несват.