Цього року на Черкащині виявили 40 хворих на СНІД. Більшість – на пізній стадії

На Черкащині серед носіїв ВІЛ-інфекції переважають чоловіки – 61,3%. Частка жінок склала – 38,7%.

Таку статистику опублікував Черкаський обласний центр громадського здоров’я.

На сьогодні в області офіційно зареєстровано 9 229 випадки ВІЛ-інфекції. З початку цього року під медичний нагляд вперше в житті було узято 155 ВІЛ-інфікованих осіб, зокрема, 28 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, які нині перебувають на стадії підтвердження.

Зазначимо, стрімко змінюється тенденція шляхів передачі ВІЛ-інфекції. За словами директорки Черкаського обласного центру громадського здоров’я Ірини Білоус, якщо раніше вірус здебільшого розповсюджувався парентерально, тобто через голку, то нині у 75,6% випадках він потрапляє в організм людей через незахищений статевий акт.

– ВІЛ-інфекція вже давно вийшла з груп людей з ризикованою поведінкою і поширюється серед досить благополучних людей. В основному виявляють інфекцію у міського населення (68,0%), віком 25-49 років, – зазначила Ірина Білоус.

У цьому році з діагнозом СНІД виявлено 40 осіб. Більша половина із них (60,0%) звернулися за медичною допомогою на пізній, ІV клінічній стадії. До цього часу людина може прожити 10-15 років і не здогадуватись про своє захворювання.

– Ми активно закликаємо людей регулярно тестуватися на ВІЛ. Незалежно від віку, статі, соціального статусу – кожен повинен знати свій статус. Не страшно дізнатися діагноз, страшно жити і не лікуватися, – зауважила голова правління благодійної організації “100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ” Наталія Несват.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *