Інспектор Державної інспекції архітектури та містобудування ввів у експлуатацію скандальний елеватор-самобуд, що з’явився у Черкасах в 2021 році. Тоді проти його зведення активно виступала громада та нібито міська влада, а правоохоронці відкривали кримінальне провадження. Дозвіл чиновники видали де-юре за кілька днів до повномасштабного вторгнення росіян.
Відповідна інформація міститься у реєстрі дозвільних документів на будівництво.
Скандальний елеватор почали зводити наприкінці 2020 року по вулиці Портовій, що в районі вантажного річкового порту. Власником об’єкта нерухомості є одеська компанія “Агрофірма “Сила землі””. Протягом декількох років вона намагалась отримати від місцевих депутатів дозвіл на розроблення детального плану території з метою легального будівництва у цьому місці елеватора. Втім цю ідею не підтримували обранці, активісти й громада, які побоювалися руйнування дорожньої інфраструктури внаслідок інтенсивного руху вантажного автомобільного транспорту, а також можливої шкоди екології через діяльність підприємства. Та все ж цей об’єкт був збудований. На папері це мало вигляд реконструкції, а по факту – нове будівництво, дозвільних документів на яке ніхто не видавав.
За фактом ймовірної самовільної забудови Черкаською окружною прокуратурою у 2021 році було порушено кримінальну справу. Крім того, місцева влада направляла листи та звернення до відповідних органів з метою недопущення легалізації будівництва.
Протягом 2021 року власник об’єкта неодноразово звертався до ДАБІ з метою введення в експлуатацію цього елеватора-самобуду, втім отримував відмови. Зокрема, йому було відмовлено після звернення, що надійшло 10 грудня 2021 року. Водночас відповідно до інформації профільного реєстру 21 лютого 2022 року, тобто за декілька днів до повномасштабного вторгнення росіян, підприємці направили повторну декларацію, що зі свого боку й була зареєстрована. Реєстрацію здійснив інспектор Назарій Матушанський.
У коментарі “18000” профільний заступник міського голови Черкас Віктор Беззубенко зазначив, що обурений подібними діями, втім в умовах воєнного стану можливості місцевого самоврядування ще більш обмежені у цьому питанні.
– Cказати, що я обурений, – це нічого не сказати. Як можна вводити в експлуатацію такий самобуд, проти якого всі: і громада, і влада, і правоохоронні органи, – питання риторичне. Але ми навіть зараз не можемо вийти з жодною перевіркою, бо вони заборонені в умовах воєнного стану. Сподіваюся, що буде додаткова реакція правоохоронних органів, – прокоментував Віктор Беззубенко.
Зазначимо, що Портал державної електронної системи у сфері будівництва був недоступний для перегляду з моменту повномасштабного вторгнення росіян. Відповідно, отримати інформацію про реєстраційні дії та введення об’єкта у експлуатацію було неможливо. Відновлення публічного доступу до Порталу відбулося 12 квітня.
Підготувала Вероніка Чіпенко
Також читайте: Двом жителям Черкас повідомлено про підозру за привласнення понад 680 тисяч гривень.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
Корупція? Ні не чули.
Громада проти??!! А влада?? А влада розводить руками)))