Черги відключення електроенергії розробляли і до повномасштабного вторгнення росії в Україну, втім вони стали потрібними тоді, коли з’явилися пошкодження в енергосистемі.
Про це в інтерв’ю “18000” розповів в. о. генерального директора ПАТ “Черкасиобленерго” Вадим Яненко.
– Черги з’явилися не тільки зараз. Вони були завжди. Просто ми про них не знали, їх не застосовували, тому що у нас все було гаразд з енергосистемою, – пояснив Яненко. – Є відповідна інструкція, затверджена Міністерством енергетики, відповідно до якої формують черги. У них можуть потрапляти до 100 % всіх споживачів, але не менше 75 %. В черги не потрапляють об’єкти критичної інфраструктури, затверджені обласною військовою адміністрацією. Зараз черги нам доводить оператор системи передачі.
У Черкаській області є шість черг відключень електроенергії, на кожну з них передбачають близько 50 МВт. Оператор у цій кількості черг вказує, в які години обленерго має вимикати ту чи ту чергу.
– Залежно від того, яке навантаження потрібно знизити у Черкаській області в той чи той період, оператор системи передачі нам від кількості черг доводить свій ліміт. В кожній черзі заведені споживачі кожного району Черкаської області. Немає такого, що одна черга – це Черкаси, друга – це Умань. Пропорційно в кожній черзі є кожен район. Так, щоб в чергах була однакова потужність – близько 50 МВт, – пояснив в. о. генерального директора Черкасиобленерго Вадим Яненко.
За його словами, до початку воєнного стану одну чергу, згідно з правилами, моголи вимикати не більше ніж на дві години. Нині цю тривалість збільшили до шести годин із можливістю збільшення ще на одну годину для того, щоб переключити черги.
– У Черкаській області більше ніж на дві години одна черга не застосовувалася. Ми можемо застосовувати одночасно дві або три залежно від того завдання, яке нам приходить від оператора системи передачі, – додав Вадим Яненко. – Тому ми не маємо можливості варіювати, тому що черги затверджені, в кожній з них є відповідні адреси. Ми відключаємо не споживачів, а черги відповідно до центру споживання. І мені здається, там паритетність досить дотримана.
Нагадаємо, Вадим Яненко назвав район Черкащини, де найбільше розвинена мережа сонячних електростанцій.
Також читайте. Підвищення тарифу на світло: в Черкасиобленерго дали прогноз вартості та пояснили потребу коштів.
Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”
І кому воно бреше? Четверта черга вчора сумарно 15 годин без світла. Двічі з них по 4 години поспіль.