Не чекаючи повісток: куди можуть мобілізуватися черкащани прямо зараз (вакансії)

Які вакансії для черкащан є в ЗСУ

До 16 липня включно черкащани мали час на оновлення даних. Починаючи з наступного дня, повістка надсилатиметься поштою і буде вважатися врученою, навіть якщо людина її не бачитиме.

Щоб не чекати на повістку, чоловіки мають можливість вже сьогодні обрати спеціальність серед вакансій на проходження військової служби. Поряд із вакансіями стрілків, гранатометників, операторів дронів можна побачити і цілком цивільні системні адміністратори, радіоінженери, кухарі, діловоди, слюсарі тощо.

Останній рік військовий рекрутинг активно розвивається у ЗСУ. Бригади мають власні сайти із детальною інформацією, розміщують повідомлення на платформах з пошуку роботи, рекрутери проводять співбесіди наживо із охочими.

“18000” зібрав інформацію, куди, за якими умовами та як можуть мобілізуватися черкащани.

ЧИТАЙТЕ: Оновлення даних: що зміниться для військовозобов’язаних черкащан з 17 липня

3 окрема штурмова бригада

Третю окрему штурмову бригаду сформували на основі підрозділу спеціальних операцій ЗСУ, який своєю чергою був сформований на основі добровольчого загону територіальної оборони “Азов”, створеного в Києві 24 лютого 2022 року в перші години повномасштабного вторгнення.

Нині це бійці, які брали участь у найбільш запеклих боях російсько-української війни на Київщині, Запорізькому і Херсонському напрямках, в Бахмуті, Авдіївці, на Харківщині та інших.

На сьогодні – це один з найбільш медійних і активних бойових підрозділів, що був серед першопроходців в плані рекрутингу. Для розуміння обсягів: на сьогодні в бригаді вже планують проводити рекрутинг навіть за кордоном.

рекрутинг в 3 штурмову бригаду

Брендика бригади широко представлена в медійному полі, зокрема і на носіях зовнішньої реклами. Серед найбільш публічних представників – і черкащани. Зокрема, командир 2-го штурмового батальйону 3-ої ОШБр Дмитро Кухарчук (“Сліп”) та заступник командира бригади Петро Горбатенко (“Ролло”).

Загалом вся необхідна інформація і щодо бригади, і актуальних вакансій зібрана на візуально приємному веб-ресурсі 3ОШБР.

Які є вакансії у 3 штурмовій бригаді?

Серед актуальних вакансій – оператор БпЛА, штурмовик, танкіст, медик, механік-водій, сапер. Подати заявку можна ТУТ. Серед цивільних вакансій: системний адміністратор, водій, кухар, сантехнік, оператор екскаватора тощо. На платформах на зразок work.ua вакансії теж є.

Для початку треба заповнити анкету за посиланням на сайті. Рекрутингові центри бригади працюють в Києві, Дніпрі, Львові або Одесі.

Протягом тижневого вишколу відчуєш свої слабкі та сильні сторони, зрозумієш, в чому найефективніше зможеш проявити себе в ЗСУ та отримаєш рекомендації від наших інструкторів для остаточного ухвалення рішення. Якщо зрозумієш, що армія – не твоє, завершити випробування та піти можна буде в будь-який момент”, – зазначається на сайті бригади.

Дмитро Кухарчук на банері 3 ОШБр

Черкащанин Дмитро Кухарчук

Контакти 3 штурмової бригади

  • телефон: +38 (068) 430 80 02
  • чат-бот телеграм: @ab3_rc_bot
  • всі соцмережі – ТУТ
  • популярні запитання і відповіді – ТУТ.

Чому варто долучитися до 3 штурмової бригади?

Третя штурмова – це передусім сімʼя. У нас немає кадрових офіцерів і радянської бюрократії. Кожен наш командир пройшов безпосередній бойовий шлях і розуміє всі складнощі окопної війни на власній шкурі, – коментує черкащанин Дмитро Кухарчук.

Він зазначає: основа бригади – це добровольчий рух, який максимально мотивований на штурм і оборону.

– Ми розвиваємось і даємо розвиватись всім охочим. Це не радянська система, це комплекс заходів, починаючи з відбору найкращих, якісного КМБ, злагодження в підрозділі і планування завдань, – додає Дмитро. – Третя Штурмова – це сьогодні феномен. Багато підрозділів звертається, щоб ми навчили їх штурмовим діям, і ми вчимо. Впевнений, що саме з нашого прикладу почнуться кардинальні зміни в системі ЗСУ.

Drone Force (рекрутинговий центр Сухопутних військ ЗСУ)

Drone Force – відносно свіжий проєкт з комплектування підрозділів БпАК, який започаткувало командування Сухопутних військ.

Проєкт отримав стильний сайт з вичерпною інформацією і широку рекламну кампанію у ЗМІ. У публікаціях, зокрема, зазначають, що під час відбору кожний кандидат, що відповідає умовам, зможе обрати підрозділ, в якому він хоче служити. Кандидати пройдуть базову загальновійськову підготовку в межах спеціального навчального батальйону. А також фахову підготовку на базі окремого центру та під керівництвом фахівців з бойовим досвідом.

військові керують дронами

Бійці роти ударних БПЛА “Ахіллес” 92-ї десантно-штурмової бригади на Бахмутському напрямку, 9 грудня 2023 року. Фото: Владислав Кравець

Завдяки нашому проєкту ти зможеш спробувати та оцінити свої можливості в управлінні безпілотними авіаційними комплексами, обрати військову частину та підрозділ БпАК, отримати супровід в проходженні ТЦК та ВЛК, потрапити в окремий спеціалізований навчальний центр для здобуття навичок базової загальновійськової підготовки, пройти фахове навчання з присвоєнням військово-облікової спеціальності та гарантовано потрапити в обраний підрозділ“, – йдеться в описі проекту на сайті robota.ua.

Як стати оператором БПЛА?

Шлях через рекрутинговий центр Сухопутних військ і систему комплектування передбачає:

  • можливість обрати будь-який підрозділ БпС будь-якої бригади Сухопутних військ;
  • повне супроводження рекрутером – від першої розмови й до військової частини. Будь-які консультації – онлайн у зручному форматі (буде й офлайн, це — точка зростання);
  • контракт, який гарантує посаду в підрозділі БпС;
  • щонайменше 2 місяці вишколу. Drone Force навчає основам військової справи, але одночасно з цим – ви отримуєте спеціальність для роботи з БпЛА;
  • якщо кандидат вже працює з безпілотниками у цивільному житті, має документи про завершення цивільних курсів або споріднений інженерний досвід – це можна буде підтвердити та отримати спеціальність за спрощеною процедурою;
  • для кандидатів буде плюсом ІТ-досвід, досвід налагодження складних інженерних систем, досвід роботи з мікроелектронікою й навіть любов до комп’ютерних ігор.

Детально всі умови та вимоги прописані ТУТ

Вакансії у підрозділах БпАК

Оголошення про вакансії в межах проєкту можна знайти на популярних платформах robota.ua та work.ua та на профільному сервісі lobbyx. Заповнити анкету можна ТУТ

Серед вакансій, які наразі доступні –  зовнішній пілот, оператор БПЛА із заробітною платою у 21 000 – 121 000 гривень, залежно від району виконання завдань, а також – рекрутер – для чинних військовослужбовців. 

Контакти Drone Force

Чому варто долучитися до Drone Force?

Якщо хтось не хоче виконувати штурмові дії, але хоче принести внесок в нашу перемогу, він може це зробити. Потрібно заповнити анкету на сайті, потім після цього з вами зв’яжеться рекрут. Ви домовитесь про зручний для вас час на онлайн-співбесіді. На онлайн-співбесіді будуть обговорюватися такі питання як ваша фахова спеціальність, ваші побажання, ваша мотивація. Після цього, як ви проходите  відбір, вас вже забирають в навчальний центр, – пояснив старший лейтенант, представник ОК “Північ” Олександр Бабич.

110 окрема механізована бригада

Відносно молодий бойовий підрозділ, сформований на Черкащині. З кінця березня 2022 року, протягом двох років, підрозділ тримав оборону Авдіївського напрямку. Нині бригада виконує бойові завдання на гарячій ділянці фронту на Донеччині.

24 серпня 2022 року бригаді було присвоєно почесне найменування “імені генерал-хорунжого Марка Безручка”. 14 жовтня 2022 року, у День захисників і захисниць України, президент Володимир Зеленський вручив підрозділу бойовий прапор зі стрічкою з почесним найменуванням.

робота по ворогу

6 грудня 2023 року президент відзначив 110-ту ОМБр почесною відзнакою “За мужність та відвагу”.

Сайт бригади можна переглянути ТУТ.

Вакансії у 110 ОМБр

Серед вакансій, які пропонує бригада, сапер, стрілець, артилерист, зв’язківець, медик, діловод, топогеодезист, слюсар тощо. Їх можна переглянути ТУТ. Подати відповідну заявку можна, натиснувши на неї. На порталі work.ua також можна знайти вакансію оператора fpv-дрона для бригади із зарплатою 20 – 120 тисяч гривень. 

Ти заповнюєш анкету, після цього я телефоную, проводжу першу співбесіду. Ми з’ясовуємо, ким ти себе бачиш у нашій бригаді. Після цього з тобою спілкується підрозділ: або командир, або МПЗ. Потім, якщо ти проходиш співбесіду, тобі виписують рекомендаційного листа і далі все по процедурі, – розповідає рекрутер бригади для “18000″.

Контакти 110 ОМБр

  • телефон рекрутингу 0 800 336 201;
  • сторінка у фейсбуці;
  • Повний список контактів – ТУТ.

Чому варто долучитися до 110 ОМБр?

Ми вміємо воювати зі збереженням життів. Два роки на Авдіївському напрямку без ротації. Це про щось говорить. Мало бригад, які просиділи на найгарячіших напрямках так багато. Тут командири бережуть життя, – пояснюють в бригаді у коментарі “18000″.

118 бригада ТрО

Черкаська територіальна оборона нині шукає людей на тилові вакансії. Потрібні: промислові альпіністи, монтажники висотних робіт, радіоінженери, програмісти matlab, FPGA Altera, математики за напрямком цифрова обробка сигналів, системні адміністратори та монтажники з досвідом розгортання Wi-Fi мостів.

Зазначається, що люди потрібні для виконання завдань із розгортання системи резервного зв’язку у тилових районах у підрозділі забезпечення.

Заробітна плата – від 50 000 гривень.

Звертатися за телефоном: 067 470 44 77.

156 батальйон Черкаської територіальної оборони

Умови служби в 156 батальйоні Черкаської територіальної оборони

У батальйоні гарантують повне забезпечення і грошові виплати від 50 тисяч на місяць.

– Якщо в людини немає військового досвіду – вона проходить навчання, повертається до нас і проходить службу. У нас є група цивільно-військового співробітництва, капеланська служба, які постійно на зв’язку із сім’ями військовослужбовців. Захищений не лише сам військовослужбовець, а і вся його родина. Зараз діють табори відпочинку для дітей наших військовослужбовців, – розповідає “18000″ начальник групи психологічного супроводу та відновлення Альона Ружицька.

Вакансії у 156 батальйоні Черкаської територіальної оборони

Батальйону нині найбільше потрібні гранатометники, зв’язківці, оператори БпЛА, водії.

Про свою кадрові потреби у батальйоні повідомляють через кілька шляхів:

Основний напрямок роботи – взаємодія з центром зайнятості. Там людям пропонують як варіант проходження служби у нас. За потреби ми приїздимо і пояснюємо людям всю інформацію. У нас працюють мобільні рекрутингові групи, що роздають інформаційні буклети в місці. Також практикуємо відбір кандидатів безпосередньо у ТЦК, – пояснює Альона Ружицька.

Як сконтактувати з 156 батальйоном Черкаської територіальної оборони

рекрутинг у 156 батальйон ТрО Черкас

Щоб долучитися до батальйону, можна отримати інформацію за телефоном 0500263947 (дзвінки з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 13:00). Всю інформацію можна отримати у Черкаській філії Черкаського обласного центру зайнятості, за адресою Гоголя, 330.

Чому варто долучитися до 156 батальйону Черкаської територіальної оборони

“У нас захищений не тільки військовий, а й повністю його сім’я. Виконуючи бойові завдання, людина впевнена, що про рідних думають та турбуються”, – пояснює Альона Ружицька.

Думка рекрутера

Молодший сержант десантно-штурмових військ Максим Гаптар провів 3 місяці у черкаському ТЦК, де займався відбором кандидатів у ДШВ. Він агітував долучатися до десантників та виписував рекомендаційні листи, щоб військовослужбовці після навчального центру потрапили у його частину.

Максим Гаптар

Максим Гаптар

Максим розповів “18000″ про те, як проходить процес рекрутингу, які вакансії на сьогодні є ключовими та чому варто долучатися до Збройних сил саме таки шляхом.

Умови служби у Збройних силах України

“Людина, що потрапляє до навчального центру, з першого дня отримує грошове забезпечення солдата. Далі зарплата збільшується, залежно від посади. Наприклад, у старшого солдата від 23 тисяч. Якщо бригада в зоні виконання бойових задач – отримуєш плюс 30 тисяч премії. Окрім того, за бойовим розпорядженням отримуєш 3 тисячі за кожен день. Тобто за 30 днів – 100 тисяч гривень. У разі підписання контракту, маєш разову виплату за контракт.

Щорічна відпустка – 30 днів двома частинами по 15 днів. На відпустку можна претендувати через півроку служби.

Є можливість взяти відпустку за сімейними обставинами. Також існують неофіційні відпустки, можуть відпустити на 2-3 дні, наприклад, до дружини. Всі ці моменти обумовлюються під час служби”.

Вакансії у ЗСУ

“Головні вакансії на сьогодні – стрілок, гранатометник, помічник гранатометника, кулеметник. Також завжди в ціні водій. Техніки багато, її треба обслуговувати. Водіями можуть бути люди старшого віку. Я, наприклад, беру в підрозділ людей до 45 років. Але можуть бути 50-56 років, якщо є всі категорії. Це більш-менш тилова посада, на позиції він не буде виїжджати.

Потрібні розвідники, пілоти БпЛА, оператори fpv-дрона. Варто розуміти, що людина після базової військової підготовки навіть з рекомендаційним листом на посаду пілота не факт, що потрапить на цю посаду. Потрапить на 100%, якщо пройде курси пілотів. У підрозділі БпЛА ти не обов’язково будеш літати, ти також можеш бути інженером, можеш паяти, ремонтувати, прикручувати БК, бути другим номером у пілота.

Тилові посади теж є, якщо жінки хочуть мобілізуватися. Але при цьому людина спочатку їде, вчиться бути стрілком. Потім її можуть призначити на тилову посаду, займатися паперами. Не всі підрозділи воюють. Є роти забезпечення, охорона, логістика. Ти можеш потрапити у бойовий батальйон, але бути там у взводі забезпечення, возити продукти. Не всі відразу потрапляють на нуль”.

Що таке десантно-штурмові війська ЗСУ?

“Людей відлякує фраза “десантно-штурмові війська”. Бо вони думають, що це найскладніше. Так, це складні завдання, але легких завдань немає ніде. У всіх родах військ – складні завдання. Але у ДШВ краще оснащення та забезпечення. Боєць потрапляє до нормальних командирів. До бригад ДШВ додаються інші підрозділи, які діють під нашим командуванням. Наша бригада й інші бригади ДШВ – обстріляні боями і показують нормальні результати.

Якщо підрозділ знає, як воювати, як тримати лінію фронту, має забезпечення і контакти з волонтерами, – у такому підрозділі легше служити.

Окрім того, людина потрапляє один з найкращих навчальних центрів в Україні. Можливе навчання за кордоном у Британії.

Коли ти потрапляєш у структуру ДШВ – це престижно і почесно”.

навчання військових

Навчання майбутніх штурмовиків. Фото: Макс Требухов, LB

Як потрапити у Збройні сили?

“Рекрутери працюють в ТЦК. Також бригади формують заявки на work.ua, на lobby X (можна переглянути ТУТ).

Людина проходить ВЛК, якщо вона придатна і підходить по моїх параметрах, я спілкуюся з нею. Розповідаю умови, посади, як проходитиме навчання. Якщо людина згодна, пишу їй рекомендаційний лист. Із цим листом вона їде в навчальний центр. Там запитують, в кого є листи, записують цю людину. Після навчання приїжджає представник бригади, який забирає в бригаду.

Також можна ще до проходження ВЛК дізнатися посади в бригаді, подзвонити, поспілкуватися. Якщо все підходить, випишуть лист. У ТЦК людина піде уже з рекомендаційним листом”.

Чому в ЗСУ варто долучатися через рекрутинг?

“Розповім, як було у мене. Я прийшов і мене відправили в ДШВ, після навчання поїхав у бригаду, через 2 дні був на позиціях. Всіх розділили рандомно.

Якщо ти йдеш через рекрутинг – то не буде оцього рандому.

Якщо ти розумієш, що будеш мобілізуватися, то можеш сам вирішувати куди. Десь є друзі, десь почув про якусь бригаду (хочеш у 3-тю штурмову, у «Азов», у 95-ту). Тобі розкажуть, пояснять і ти знатимеш, де будеш і що робитимеш.

У цьому був сенс моєї роботи. Я пояснював. Не всі вмирають в перший день. Ти не потрапляєш на фронт відразу. Тебе навчають. Всі зацікавлені, щоб ти доїхав та вмів працювати, щоб ти виконував задачі, щоб ти був здоровий, цілий. Ти маєш дивитися по своїх скілах, дізнаватися посади. 

Ти маєш розуміти, що тилових посад на всіх не вистачить, війна велика, війна складна. Ти адаптуєшся і виконуєш завдання. Ти став діловодом, водієм, але ти маєш розуміти, якщо складна ситуація, людей можуть вигрібати і дірки закривають тими, хто є. Це так працює. Кожен в першу чергу стрілок. У складний момент і комбати, і діловоди, і МПЗ також можуть йти в бій”.

До речі, прослухати свіжий подкаст 18000″ із Максимом можна ТУТ.

Насамкінець зазначимо, що віднайти вакансію, яка тебе цікавить, можна на платформі Lobby X, яка створена для працевлаштування та функціонує також як агенція з рекрутингу. Окрім того, спеціальний розділ є і на порталі robota.ua.

Дивіться також

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
  1. М’ясно-штурмові бригади…. Нормальні бригади не рекламуємо?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *