В уманській багатоповерхівці, в яку влучила російська ракета 28 квітня 2022 року, завершують відбудову дев’ятого поверху, далі – технічний. Усі роботи на цьому об’єкті теоретично мають звершити до кінця 2024 року.
Про це пише “18000”.
– Чи встигаємо до оголошеного закінчення будівництва – 31 грудня? Теоретично так, але маємо великі проблеми з проєктом. Зараз проходимо стадію його коригування й передачі на експертизу. Для нас принципово, аби експертиза була інша, не та, що першого разу в Києві. Щойно спілкувався з новим експертом. Він просто в шоці! Дивується, як узагалі перша експертиза пройшла? Попри все продовжуємо рухатися, – прокоментував відбудову заступник голови Черкаської ОДА Антон Царюк.
За його словами, у понеділок, 2 вересня, мали прибути бетонні вироби для технічного поверху. Його планують змонтувати орієнтовно за тиждень. Тоді вважатимуть зруйновану частину відновленою.
– Після цього будівельники заходять усередину й починають робити комунікації. Зараз це технічно неможливо, оскільки над будівлею немає даху. Фасад теж частково зробили, але спинилися, бо температурний режим із нинішньою спекою не дозволяє це робити. Загальний кошторис – в межах 75-76 мільйонів. Більшість грошей с державні, але є частка й Уманської міської ради, – пояснив Антон Царюк.
Також він розповів, що проєктну частину передали газовикам для уточнення, тут теж потрібні коригування. Хоча додав, що загалом робіт небагато.
– Єдиний мінус – монтажні роботи з газопостачання не почнуться, поки не будуть зроблені всі інші комунікації, які передують газопостачанню. Тут є певні складнощі – сім квартир мали індивідуальне опалення. Мабуть, проситимемо підключити ці квартири до лінії, на якій не вимикатимуть електрику, щоби люди мали бодай електричне опалення взимку, – розповів заступник голови Черкаської ОДА.
Як зауважив Царюк, кошти на проєкт виділені лише до 31 грудня й до цієї дати треба встигнути завершити роботи. Водночас голова ОСББ будинку Сергій Коренюк має в цьому сумніви.
– Іде постійне коригування проєкту, внутрішні роботи не виконуються, утеплення – теж. Я розумію, що температурний режим зараз не дозволяє утеплювати, але бодай звести будівельні риштування можна було би. Води немає, електрика не підводиться, газовий проєкт узгоджується. Вставлені вікна переробляються. Треба коригувати проєкт і виділяти гроші на нові роботи, а це робиться повільно, – розповів Сергій Коренюк. – В ідеалі мені здається, що було би добре, якби люди заселилися до будинку бодай на другу річницю удару – 28 квітня 2025 року.
Читайте більше тут: “Було би добре заселитися бодай на другу річницю удару”. Як відбувається відновлення будинку в Умані.
Нагадаємо, внаслідок атаки в квітні 2022 року загинули 23 людини, з яких – 6 дітей. У грудні 2023 багатоповерхівку почали відбудовувати. Роботи планували завершити до кінця осені 2024 року. Хто підрядник і про що йшлося в договорі з відбудови, читайте тут.
“18000” писав розлогі матеріали про трагедію в Умані:
- “Досі бачу це, коли заплющую очі”: історія луганчан, які втратили двох дітей унаслідок російського удару по Умані;
- “Частина будинку моментально обвалилася і дітки замовкли”: як Умань оговтується від трагедії?
Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”