Судді Господарського суду Черкаської області призначили комісійну експертизу, аби перевірити, чи справді постачальники медичного реабілітаційного обладнання нібито бренду “Візіон” розміщували свої етикетки поверх продукції, виготовленої іншими компаніями.
Про це йшлося в розслідуванні “18000”.
Відповідно до ухвали, яку винесли черкаські судді, експерти мають встановити, чи справді виробником товару, який поставили до Черкаської консультативно-діагностичної поліклініки наприкінці минулого року, є польська фірма “VIZION MEDICAL SYSTEMS SP” і чи є на медичному обладнанні сліди інших брендів. Подібні факти фіксували журналісти “18000” у своєму розслідуванні.
У чому суть?
Зокрема, бігова доріжка нібито польського бренду “Візіон” має всі ознаки того, що є продукцією китайського бренду “Спіріт”, а реабілітаційна перчатка від цього ж польського бренду цілком ймовірно є продукцією китайського виробника під брендом “Сіребо”. Ціни на продукцію брендів “Спіріт” і “Сіребо” у рази менші за ті, за якими продукцію бренду “Візіон” купувала черкаська поліклініка.
Відповідна ухвала винесена у справі за позовом постачальника обладнання – київського товариства “Проммед технолоджис”, до черкаської поліклініки, аби вона врешті розрахувалася за нього. Ціна питання – 30 мільйонів гривень.
Хто причетний до закупівлі медобладнання?
Нині очільник поліклініки, який купував це обладнання, Владислав Свириденко звільнений із посади. Також звільнений очільник департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Всеволод Кульчиковський. Зазначимо також, що обоє під час публічних засідань депутатських комісій заявляли про те, що накладні на постачання відповідного обладнання ані у 2023 році, ані у 2024 році не підписували. Водночас постачальник у суді надав документи, які нібито підтверджують факт, що Владислав Свириденко підписав накладні на постачання цього товару до поліклініки, яку він очолював.
Нині Свириденко фігурує у низці кримінальних справ, зокрема за фактом завищення вартості іншого медичного обладнання. Також його раніше вже судили за отримання хабаря від дилера медичних товарів, втім тоді суд його виправдав, бо розгледів провокацію злочину з боку правоохоронців.
Нині у процесі на боці відповідача, Черкаської міської ради та поліклініки, та на захисті інтересів громади також активно виступають представники Черкаської окружної прокуратури.
Розслідування “18000” про медичне обладнання
Читайте також: Реабілітація на всі гроші. Хто і як рухає галузь на Черкащині?
Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”