У Черкасах запрацювала школа від 3 окремої штурмової бригади, де всі охочі можуть навчитися керувати дронами. Перші групи вже розпочали навчання.
“18000” розповідає, як потрапити до школи, скільки коштує навчання та які навички можна здобути.
Де відкрили FPV-школу
Перший філіал FPV-школи відкрили у Києві, згодом в Одесі, а віднині – й у Черкасах. Водночас керівники проєкту планують розширення на інші міста України. Командир підрозділу “Fatum” 3 окремої штурмової бригади з позивним “Паштет” розповів, що перші школи керування дронами започатковували безпосередньо у зоні бойових дій.
– Усе, що ви бачите тут – починалося у зоні бойових дій. Там ми облаштували майданчик, симулятори тощо. У нас вийшло успішно натренувати бійців. У тилу були полігони, де військові на реабілітації відточували навички. Тож ми вирішили залучати до навчання й свідомих громадян. Так зародилась FPV-школа, – розповів командир підрозділу “Fatum” “Паштет”.
Місце розташування школи у Черкасах не розголошують з міркувань безпеки.
Навчання в FPV-школі
У школі студенти можуть записатися в одну із двох груп: вранішню та вечірню. В одній групі максимум може бути 10 осіб. Це люди будь-якого віку: і цивільні, і військові. Неповнолітні також можуть доєднатися, але з дозволу батьків.
Денна форма навчання триває від шести днів, а вечірня – від дев’яти. Нині у школі працюють два інструктори, які мають бойовий досвід.
Напрями навчання:
- опанування теорії керування дронами;
- пілотування;
- інженерія;
- “ФПВішний” сленг: наукові й сленгові назви компонентів;
- ремонт дронів.
Навчання триває тиждень. Опісля – складання іспиту.
Траса для пілотування
Практика відбувається в окремому ангарі на території школи. Приміщення для пілотування спеціально обладнане перешкодами.
На трасах можуть керувати дроном відразу декілька пілотів. Мішені в ангарі імітують ворожі цілі: танки, бронетехніку, бліндажі або просто речі, які можуть бути перешкодою під час ведення бойових дій.
– Завдання пілотів – літати так, щоб не було різких маневрів і рухів. У кожну ціль потрібно входити чітко й по центру. Перешкоди вчать мікроконтролю дрона, бо завдання бувають різні. Траса з мішенями створена, щоб навчитися уражати різні за розміром та характеристиками цілі, а також – оминати перешкоди, – зазначив військовий 3 окремої штурмової бригади (боєць з міркувань безпеки відмовився називати ім’я та позивний – ред).
Студентів навчають на три, п’яти та семидюймових дронах.
Що отримує студент після навчання в FPV-школі
Після завершення навчання та успішного складання фінального іспиту людина отримує сертифікат від школи FPV. Це засвідчує вміння людини керувати дронами. Якщо особу мобілізують, вона може пред’явити сертифікат, який допоможе йому стати оператором FPV.
Керівник проєкту “Говард” додав, що у київському філіалі навчання закінчили вже понад 1 600 людей.
Контакти і вартість навчання в FPV-школі
Зареєструватися на навчання можна на сайті killhouse.academy. Також можна звернутися за номером – 0688775885 або написати в особисті повідомлення в інстаграмі.
Навчання для цивільних коштує 8 000 гривень, а для учасників бойових дій – 4 000 гривень.
3 окрема штурмова бригада
Нагадаємо, що Третю окрему штурмову бригаду сформували на базі підрозділу спеціальних операцій ЗСУ, який був сформований на основі добровольчого загону територіальної оборони “Азов”, створеного в Києві 24 лютого 2022 року.
Нині це бійці, які брали участь у найбільш запеклих боях російсько-української війни на Київщині, Запорізькому і Херсонському напрямках, в Бахмуті, Авдіївці, на Харківщині та інших.
Серед найбільш публічних представників – і черкащани. Зокрема, командир 2-го штурмового батальйону 3-ої ОШБр Дмитро Кухарчук (“Сліп”) та заступник командира бригади Петро Горбатенко (“Ролло”).
Як писав “18000”, Третя окрема штурмова бригада проводить рекрутингову компанію. Серед актуальних вакансій – оператор БпЛА, штурмовик, танкіст, медик, механік-водій, сапер.
Також читайте. Свічка, гільза, кава: черкащани можуть придбати благодійний бокс від місцевих майстрів за донат.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”