У Кам’янці не демонтують пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну, попри закон про заборону пропаганди російської імперської політики. Мер міста вважає, що питання перенесення чи демонтажу буде актуальним після перемоги України у війні.
Про це міський голова Кам’янки Володимир Тірон розповів у коментарі “18000”.
– Сьогодні у нас одне завдання: не зносити пам’ятки, а перемогти ворога. А потім будемо зносити пам’ятки і все решта, – зазначив Володимир Тірон. – Зараз не час залишати руїни, їх і так багато у містах і селах. Коли ми переможемо, проведемо опитування й ухвалимо рішення. Якщо люди захочуть (демонтувати чи перенести пам’ятник, – ред.), ми це зробимо. Але тоді, коли буде можливість, а сьогодні треба перемогти.
Що було раніше?
Про перейменування музею Пушкіна й Чайковського в літературно-музичний музей Кам’янська міська влада заговорила ще в квітні 2022 року. Проте вже тоді вирішили утриматися від рішення про демонтаж пам’ятника Пушкіну у міському парку. Прибрали лише погруддя російського поета біля міського ліцею №1.
“Зносити пам’ятник ми не будемо до завершення війни. Зрештою, Пушкін і Чайковський не винні в тому, що через кілька століть якийсь маніяк путін вирішив піти на Україну війною. Долю монумента вирішимо вже після війни, коли організуємо місцеве опитування”, — сказав тоді Володимир Тірон.
Однак пам’ятник Пушніку з того часу неодноразово обливали червоною фарбою.
Що каже закон?
У листопаді 2024 року Міністерство культури України офіційно дозволило демонтувати чотири радянські пам’ятки у Кам’янці, що на Черкащині. Це пам’ятники Петру Чайковському, Пушкіну, декабристам та стелу декабристів. Але донині цього не зробили.
Як йдеться у законі про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики, рішення про демонтаж пам’ятного знаку, що символізує російську імперську політику, демонтують чи переносять з публічного простору за рішенням місцевої влади.
Раніше в коментарі “18000”, начальник управління охорони культурної спадщини Черкаської ОВА Олександр Шабатін зауважив, що наполягає на перенесенні пам’ятника в інше місце, втім у міській раді не погоджуються з цим. Хоча Кам’янський історико-культурний заповідник запропонував кілька локацій на території, де пам’ятники можна буде охороняти та сформувати з ним тематичну експозицію.
Пушкін і Чайковський у Кам’янці
Нагадаємо, на початку 19 століття в Кам’янці діяло Південне товариство декабристів. Сюди приїжджав і Олександр Пушкін. Також упродовж майже 30 років до Кам’янки в гості до сестри приїжджав композитор Петро Чайковський, який написав тут оперу “Євгеній Онєгін”.
Також читайте: Поліцейські встановили чоловіка, який пошкодив меморіал загиблим захисникам у Городищі.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”