
У громаді на Черкащині виявили відхилення у пробах води
У кількох пробах води на Черкащині виявили кишкову паличку та ентерококи.
Про це повідомили в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Де виявили відхилення?
Відхилення від гігієнічних норм за мікробіологічними показниками виявили у двох пробах:
- у водогонах села Косарі Кам’янської громади, де зафіксували загальні коліформи та кишкову паличку;
- у селі Привітне Вознесенської громади, де виявили загальні коліформи та ентерококи.
За санітарно‐хімічними показниками невідповідності зафіксували у дев’яти пробах:
- місто Городище — перевищено показник загальної жорсткості води;
- місто Тальне — у воді зафіксовано надлишок нітратів та загальної жорсткості;
- село Вільшана — у водогоні виявлено підвищений вміст заліза;
- село Хижня та село Сорокотяга — дослідження показали перевищення норми нітратів;
- села Красенівка, Тарасівка та Богодухівка — у питній воді виявили надмірну кількість амонію та заліза;
- село Привітне — окрім бактерій, у тутешній воді зафіксували ще й перевищення вмісту амонію.
Як йдеться у повідомленні, будь‐яких ускладнень санітарно‐епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із питною водою та питним водопостачанням на території області не зареєстровали.
Читайте також: Їх готують лише на Черкащині: які страви стали спадщиною України.
Читайте новини Черкас та області – актуальна інформація щодня. Цікаві та інформативні новини знаходьте у вайбері «18000»


