Черкащанка створила породу котів, які мають чорного кольору шерсть і голубі очі.
Про це розповідає “Суспільне”.
Черкащанка Ірина Мізленко майже тридцять років займається розведенням рідкісних порід котів. Над новою породою, аналогів якої в світі немає, вона працювала шість років. Для цього жінці довелося шукати закордоном потрібну породу, а потім ще чотири роки вивчати літературу й експериментувати з процесом схрещування.
Любити тварин Ірину навчив тато, тож вона ще з дитинства доглядала за ними. Виведенням нових порід котів захопилася у 1996-му році, бо, зі слів Ірини, любить дізнаватися щось нове.
– Завжди очікуєш кошенят, дивишся, які вони будуть, на кого схожі – на тата, маму, чи взагалі на сусіда. Це затягує: хто хоча б раз спробував доглядати за кошенятами, годував їх, грався, дивитися, як вони ростуть – знає, як це. Я повинна була вивчити цей ген, я перша почала з ним працювати у світі і досконально його вивчила. Я знаю всі тонкощі, – розповіла Ірина.
За її словами, коти породи “топаз” мають звичайну зовнішність, у неї вони виключно чорного кольору. Їхньою особливістю є домінантний ген блакитних очей.
– В природі існує тільки дві породи котів з блакитними очима: це сіамські коти і білі, вони бувають з блакитними і різними очима. Я дуже допитлива і вивчала літературу, інтернет-ресурси – все що можна було вивчити, і знайшла таку породу як “охос озулес”. На фото була руда кішка з блакитними очима, і я загорілася знайти такий ген, і я знайшла, – зауважила черкащанка.
Зі слів Ірини, раціон у тварин має бути різноманітним.
– Курячі голови сирі вони з радістю їдять, і кісточки, і м’ясо, і сухий корм. Вони ще люблять сир, яйця, хліб, можуть забрати у мене оладки, овочі варені, моркву люблять, але це не основне харчування, це як додаток, – зазначила жінка.
За характером коти-“топаз” є контактними та грайливими і легко товаришують з іншими домашніми улюбленцями.
– Вони швидкі, допитливі, скрізь сунуть свій носик і їм все цікаво, вони за всім спостерігають. Вони не бояться собак, лестяться і грають. Характер у них жвавий, вони не флегмати, не боягузи. Вони добре підходять для родин з дітьми, – пояснила Ірина Мізленко.
Для черкащанки коти – хобі. У цій справі жінка має ціль – отримати маленьку красиву кішку з хвостиком на спинці й великими блакитними очима.
– Я стараюсь, але це складно, тому що потрібно об’єднати декілька ознак в одній тварині, а це непростий процес і довготривала робота, – призналась жінка.
За словами черкащанки, поки що у виставках коти беруть участь лише як експериментальна порода.
Ця порода рідкісна, але давно існує, аналоги у світі є, що ви пишете?
Ціль – отримати кішку з хвостиком на спинці?! Це що за монстра вона вирощує?
Ціль – отримати кішку з хвостиком на спинці?! Це якого монстра вона вирощує?