Зоомагазин Леопольд

10 музичних альбомів, які варто послухати під час карантину

Не відкладайте все на потім: їжте із дорогого посуду, носіть свій найкращий одяг і тому подібне кажуть на якихось мотиваційних тренінгах про ціну кожного моменту.

Я трохи перефразую. У дні карантину ви повинні самоізолюватися, і, як наслідок, отримати достатньо часу і для посуду, і для книжок із серіалами, і для відосів про лічносний рост. Словом, всі способи коротати час будуть зараз актуальними.

Тож можете додати до вже відомих вам ще один пункт: слухніть годного музла. Якщо ви і так це робите – переслухайте найкраще і найбільш актуальне, якщо ж у вашому плейлісті низькопробний реп про любов і галіма попса, то, думаю, настав час музичного прозріння. Коли, як не зараз?

Superunknown (1994) – Soundgarden

Чого варто слухати під час карантину: атмосфера; можливо, кращий вокал в рок-музиці.

Жанр: grunge

GooglePlay

Можна скільки завгодно говорить про мотивацію і саморозвиток в період карантину, але варто лишатися реалістами – головне відчуття, яке супроводжуватиме вас у цей час – це грусть.

Вірним союзником для вас у години печалі стане неперевершений опус від одного із стовпів сіетлівсього гранжу – Soundgarden.

Superunknown – це більше години тягучої і солодкої меланхолії, приправленої розмаїтим мелодизмом і фантастичним вокалом. Альбом переповнений хітами на кшталт Black Hole Sun, My Wave, Spoonman і містить одну з моїх улюблених пісень загалом – депресивний гімн Fell on Black Days.

Кріс Корнелл вже кілька років, як, на жаль, не з нами, а його спадщина – живе.

Frontiers (1983) – Journey

Чого варто слухати: романтична атмосфера

Жанр: AOR

GooglePlay

Перебуваючи на карантині разом із близькою людиною ви отримаєте можливість організувати романтичну вечерю, на яку, можливо, у вас раніше бракувало часу. Для цього вам знадобиться алкоголь, свічки та гречана крупа з АТБ, а також м’який і приємний музичний фон. І тут для вас у мене є дещо особливе.

У 1983 американські музичні гіганти Journey випустили свою, на мою думку, найкращу платівку – Frontiers. Її сильні сторони – традиційні для групи: вражаючий розсип мелодій і наскрізна ліричність, що доведені до максимуму.

Дух 80-х ідеально доповнить ваші посиденьки при свічках і навіть може посприяти виконанню розпоряджень президента!

Ashes of the Wake (2004) – Lamb Of God

Чого варто слухати: допоможе збодритися

Жанр: groove

GooglePlay

Для якісної самоізоляції під час карантину вам не завадить наявність хорошого пароля для ідентифікації рідних і близьких. Вступ із Omerta ідеально підійде для цього:

 – If I live, I will kill you! – каже один;

 – If I die, you are forgiven! – відповідає інший.

Що ж до музичної складової, то третій альбом LOG – це лаконічний згусток злості і агресії із гостросоціальною лірикою. Музиканти не видумують велосипед, а нарізають максимально забійні риффи під супровід злісних рефренів Ренді Блайта. Платівка відмінно збодрить і заведе вас, якщо ви в період карантину засиділися на дивані.

Songs of Faith and Devotion (1993) – Depeche Mode

Чого варто слухати: допоможе розслабитися і відволіктися

Жанр: electronic rock\synth-pop

GooglePlay

З часом вам стане зовсім нудно від статичного положення. Тоді вам на допомогу прийде активність і пластика в стилі Дейва Гаана. Гляньте кілька живих виступів DM і врубайте альбом.

Songs of Faith and Devotion – можливо, найменш електронний альбом групи, і, як зізнавалися самі музиканти, перебуває під впливом гранжу та альтернативного року, які були особливо популярними на початку 90-х. Але фірмових ритмів британців тут вистачає, цього разу просто більший акцент зроблений на гітарному звучанні, і мені це подоабється.

В умовах карантину слова «In your room where time stands still» звучать особливо актуально.

Leprosy (1988) – Death

Чого варто слухати: актуальна лірика

Жанр: death metal

GooglePlay

У ранній Death більшість лірики присвячена епідеміям, хворобам, ходячим мерцям і тому подібним актуальним темам. Власне, назва другого альбому говорить сама за себе.

Матеріал альбому – максимально грубий і неотесаний метал. Так, сьогодні він звучить банально і примітивно, але свого часу був одним з ключових релізів для екстремального металу, що в підсумку справив колосальний вплив на розвиток важкої музики. Окрім того, платівка цікава становленням Чака Шульдінера як одного з кращих гітаристів, хоча, звичайно, тут поки його композиторські таланти несильно видні.

Лютий альбом, який варто слухати виключно людям із міцною психікою та любителям щирого і ортодоксального металу 80-х.

(What’s the Story) Morning Glory? (1995) – Oasis

Чого варто слухати: різнобарвність, можливо, кращий альбом 90-х.

Жанр: britpop

GooglePlay

Мультинастроєвий і мультиплатиновий суперреліз британців.

У 90-х брати Галлахери вдихнули нове життя в британську музику 60-70-х, насамперед через власну інтерпретацію Beatles. Протягом десятиліття група була найуспішнішою в британській індустрії і перетворилася на повноцінне культурне явище. У подальшому творчість Oasis стала фундаментом для становлення інді-сцени 00-х.

Альбом 1995-го – універсальна платівка, відома насамперед вражаючими і мегачуттєвими баладами Wonderwall і Don’t Look Back in Anger. Якщо від них у вас не біжать мурашки по тіло – заміряйте температуру.

Окрім них, в релізі вистачає треків на будь-який смак, і це його головне достоїнство. Особливо хочеться виокремити, наприклад, драйвовий Morning Glory.

І під час карантину не будьте, як Ноель і Ліам – не сваріться з рідними.

Vulgar Display of Power (1992) – Pantera

Чого варто слухати: допоможе організувати робочу обстановку.

Жанр: groove

GooglePlay

Особисто я найбільше слухаю Pantera, коли працюю. Карантин карантином, а роботу навіть в дистанційному форматі ніхто не відміняв. Бодрящі риффи із Vulgar Display of Power можуть не лише підривати із насиджених місць, а й допомагають консолідувати волю в кулак та братися за боротьбу із зрадами.

«Груба демонстрація сили» безперечна класика важкої музики, де група демонструє весь розмах свого таланту. Тут і легендарний рифф Walk, і анігіляційний темп Mouth for War, і лірична Hollow, і ще багато різної годноти.

Філ нагадує нам: «Stay away from me», бо карантин як-не-як.

Ride the Lighting (1984) – Metallica

Чого варто слухати: бо це круто

Жанр: thrash metal

GooglePlay

Якщо ви досі не чули цей альбом – то використайте вільний час від карантину правильно і таки послухайте його. А якщо чули – переслухайте ще кілька разів.

Після виходу дикого і прямолінійного дебютника пройшов всього рік, і «Мітла» за цей час продемонструвала вражаючу еволюцію. Ride the Lighting, на мою думку, ключовий альбом в дискографії групи, який незаслужено перебуває в тіні наступних робіт. Проте саме на своєму другому диску квартет задекларував формулу, яка принесе йому колосальний успіх в подальшому.

Тут є претензійний епік Creeping Death (прообраз майбутнього Master of Puppets), розкішна напівбалада Fade to Black, структуру якої надалі група буде часто використовувати, зокрема і на One; на цьому альбомі група вперше включила ефектну інструментальну композицію, що також буде робити далі. Центральний трек альбому For Whom the Bell Tolls – перший по-справжньому великий хіт групи, який регулярно грається на концертах до цих пір. В цілому це абсолютно новий і революційний продукт для музики тих років.

Додам пафосу: вихід RTL розділив світ важкої музики на До і Після. Спробуйте відчути це самі.

Rage against the Machine (1992) – Rage against the Machine

Чого варти слухати: бо вони теж не люблять Трампа.

Жанр: rapcore\funk metal

GooglePlay

Якщо ви вже послухали із цього списку LOG і Pantera, добряче взбодрилися, потанцювали, як Гаан, і думаєте, що більш нічого в світі вас так не заведе, то включайте RATM. Гримуча суміш металу, фанку, реп-читки і максимально гостро соціальних тем запалить вас, як монаха на обкладинці. 

Риффи із Killing in the Name і Wake Up не мають аналогів у важкій музиці, а година качових ритмів стане справжнім випробуванням для ваших сусідів.

Не зайвим буде нагадати, що RATM – це більше ніж музичний проект. учасники групи відомі своєю яскравою політичною позицією, любов’ю до Кастро, і не любов’ю до американських президентів. Так що можете використати їх для фону в ході політичних дискусій на кухні.

Однією з головних музичних новин минулого року були вісті про те, що учасники RATM зберуться разом після тривалої перерви і запілять кілька живих виступів. Проте весняний тур 2020-го був відмінений через вірус. Віримо, що болячка пройде і все стане на свої місця.

Tonight (2009) – Franz Ferdinand 

Чого варто слухати: для підняття настрою

Жанр: indi rock\dance punk

GooglePlay

Якщо цей ТОПчик почався із печалі, то логічно його завершити на мажорній ноті. Третій альбом шотландців – ідеальний спосіб хоч якось підняти ваш настрій, зіпсований об’єктивними обставинами.

Наповнення платівки – стильний, простий і ультра-мелодійний саунд. Альбом переповнений легкими і приємними мелодіями, перемішаними із танцювальними ритмами. Після того, як ви начиталися\надивилися хворобливих жахіть в новинах, саме час трохи абстрагуватися від реальності під стаканчик скотчу. Tonight стане для вас ідеальним союзником у цей момент.
                                                                                              

Слухати все на YoutubeMusic

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *