10 хвилин про Олафура Еліассона і підкорювання стихій

Привіт, друзі! В Україні зараз стає відчутно спекотніше і все б нічого, якби спекотніше не ставало по всій планеті. І не тільки влітку. Попри те, що у глобального потепління багато причин, його факт є беззаперечним та викликає хвилювання у свідомих та небайдужих людей світу. Серед них, звичайно, є й художники, які в принципі, як клас, відомі своєю чутливістю.

Сьогодні пропоную дізнатися про найвідомішого митця, стурбованого екологічними та кліматичними проблемами Землі, Олафура Еліассона.

Про митця і мистецьке

Його батьки родом з Ісландії, але за рік до народження Олафура переїхали до Копенгагена. Еліассон навчався в Датській королівській академії мистецтв, проходив стажування в Нью-Йорку, а після повернення відкрив власну студію в Берліні. Художника з ісландським бекграундом цілком закономірно завжди цікавила природа. А ще є зворушлива історія про те, як хлопчиком Олафур намагався вразити тата, малювавши йому малюнки, однак батько більше радів, коли син робив успіхи в математиці. Усе це – не просто факти біографії, а найголовніші чинники, які сформували мистецтво Еліассона – природа та наука. Саме Еліассона називають митцем-дослідником, адже його мистецтво іноді, справді, нагадує видовищні фізичні експерименти, а в основі концепцій його творів нерідко лежить саме науковий інтерес.

Олафура називають світлоносцем та підкорювачем стихій, у його мистецтві подекуди можна загубитись, а подекуди – навпаки знайтися. Про що це я? Дивіться у нашому відео.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.