Дитячі травми й права жінок: 15 хвилин про творчість Марини Абрамович

Сьогодні розповімо вам про неймовірну жінку, яка стоїть на вершині сучасного мистецтва і привітно махає нам згори. Марина Абрамович з когорти топ-митців сучасності до нас, українців, імовірно, найближча та найзрозуміліша. Тому що слов’янська кров та комуністичний бекграунд — це те, що ми розуміємо, як ніхто інший. 

Марина Абрамович народилась і виросла у Белграді, зараз це столиця Сербії, тоді — Югославії. Її батьки були військовими і у будинку панувала армійська диктатура, не кажучи вже і про суворий політичний режим країни. Марина була травмована своїм нещасливим дитинством і жорстокістю життєвого укладу батьківщини. Усе це, безумовно, вилилось у її мистецтво: відверте, безстрашне, безкомпромісне, криваве. 

Її життєвий та творчий шлях тісно переплелися і зараз уже навіть важко сказати, що було справжнім, а що — мистецьким актом. У її випадку все було справжнім і все було мистецьким актом. Навіть історія її найбільшого кохання перетворилась на великий перфоманс, хоч і відбулося все далеко не за планом. 

Дивіться більше про життя Марини Абрамович та про її неймовірне мистецтво:

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.