Відрубана голова корови й муміфікована акула: 10 хвилин про найскандальнішого митця сучасності

Завдяки нашому сьогоднішньому герою межі мистецтва суттєво розширились. Попри те, що вони, ці межі, стабільно розсувалися протягом усього ХХ-го століття, Дем’єн Хьорст зробив майже неможливе – шокував навіть найвибагливіших та найбільш досвідчених глядачів.

Саме після нього стала поширеною думка про те, що нібито сучасне мистецтво і має на меті лише провокувати та епатувати. Звісно, це не так, але після шаленого злету Хьорста багато митців хотіли повторити його успіх. Саме він виставляв у галереях відрубану голову корови, муміфікованих акул, ягнят, а його розпанахана коров’яча туша висіла і в Київському PinchukArtCentre. 

Без сумніву, Дем’єн Хьорст – один із найскандальніших митців сучасності. Добре це чи погано, та на його адресу летить багато звинувачень, зокрема у плагіаті та меркантильності. 

Жива легенда чи великий плагіатор? Найбагатший митець чи геніальний маркетолог? Непросто скласти власну думку про такого неоднозначного творця як Дем’єн Хьорст, але маємо надію, що після нашого відео зробити це стане дещо простіше!

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.