Підсумки 2021: із чим ми йдемо у 2022 рік?

Шановні українці! Дорогі мої черкасці!

Добігає кінця 2021 рік. Рік кропіткої та натхненної праці, важких рішень, який закінчується великими сподіваннями на плідну роботу у колі однодумців.

Напередодні нового 2022 року хочу підсумувати проведену роботу та проговорити ключові акценти на рік прийдешній.

Упродовж 2021 року я подала на розгляд Верховної Ради України 27 законопроектів та проектів постанов. Деякі з них розробляла безпосередньо я, деякі – у складі колективу авторів. Проте суть їх була одна – поліпшити поточний стан економіки, освіти, соціальної сфери і насамперед гарантій соціального захисту малозахищених верств населення.

Неодноразово мною порушувалися питання тарифів на енергоносії. Ще на початку року ми з колегами-парламентарями запропонували спосіб зупинити підвищення тарифів на енергоносії та наполягали на перегляді їх розмірів. Пізніше ми домагалися повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт год.

У середині грудні я зареєструвала законопроект про внесення змін до базового Закону України “Про ринок природного газу”. Вкотре я намагаюся переконати колег-депутатів, що чинна система формування цін на блакитне паливо не відповідає ні інтересам країни, ні інтересам громадян, ні навіть Основному Закону – Конституції України.

Не зайвим у підсумках року буде згадати важкий та дуже відповідальний період прийняття Державного бюджету на 2022 рік. Як член Комітету ВР з питань бюджету хочу відзначити системну та скоординовану роботу колег-парламентарів, адже Україна мала свій кошторис вчасно. Завдяки цьому місцеві ради отримали можливість не запізнитися із голосуванням місцевих бюджетів-2022.

Наступного року дещо покращиться ситуація довкола соціальної підтримки бізнесу у регіонах, де було запроваджено протиепідемічні заходи. Також заплановано підвищення оплати праці медичних працівників, фінансування оборони, будівництва доріг та заходів з забезпечення українців питною водою.

Але разом із тим, розмір прожиткового мінімуму становитиме лише 2 тис. 393 грн. Мінімальна пенсія дорівнюватиме 1 тис. 934 грн. На виплату пільг і житлових субсидій закладено на 18,8% менше, ніж цьогоріч. Іншими словами, у державному кошторисі на 2022 рік вже буквально заплановано суттєве зниження реального рівня доходів українців у 2022 році.

Негативні тенденції у соціальній сфері і не тільки остаточно утвердили мене у рішенні приєднатися до міжфракційного об’єднання “Розумна політика”. Я завжди була людиною, що дотримується своїх принципів та виконує обіцянки. Я така є і буду. Впевнена, що мої виборці з Черкащини очікують від мене зовсім простих, але таких важливих речей. Зменшення тарифів. Збільшення доходів. Краще життя для дітей. Захист та впевненість для літніх батьків. Це саме те, що ми обіцяли на шляху до Верховної Ради України.

Тому я маю на меті протягом 2022 року напрацювати законопроекти та пропозиції, які, виправдають надії тих, хто віддавав за нас свої голоси, бо повірив і наші амбіції і бажання робити зміни. Ми впроваджуватимемо більш продуману та порядну державну політику. Її пріоритетом будуть інтереси та права громадян України. Базова цінність для нас – верховенство закону. Я впевнена, що все можливо, якщо поряд йдуть однодумці.

Тому я щиро бажаю всім і кожному в новому році вірити у власні сили, не звертати з обраного шляху та впевнено йти до мети! Нехай у новому році всі найамбіційніші мрії здійснюються, а результати перевершують будь-які сподівання!

Миру і добра у кожен дім!
З Новим роком, Україно! З Новим роком, моя люба Черкащино!

Любов Шпак, народна депутатка України

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.