“Привіт, Черкаси”: путівник для правоохоронця з Києва

Днями до Черкас завітали незвичні гості – детективи Національного антикорупційного бюро. Мета візиту киян до нашого міста була цілком робочою – проведення обшуків у міського голови Анатолія Васильовича Бондаренка. Цей візит, судячи з усього, став несподіванкою для багатьох, зокрема й самого Бондаренка.

Аналізуючи ситуацію постфактум і зважаючи на намагання Черкас відновити втрачений статус туристичної перлини, можна дійти висновку, що громада була банально не готова до зустрічі таких гостей.

Статус туристичної принади на мапі України передбачає, на мій суб’єктивний погляд, спроможність задовольнити смаки будь-якого гостя. 

На жаль, туристичні путівники міста обмежені архітектурними пам’ятками авторства Городецького та мальовничими пейзажами Дніпра. Разом з тим, чи здатні саме такі об’єкти зацікавити детективів з Києва? Думаю, що ні. Городецького “достатньо” і в столиці, там же доступні і пейзажі Дніпра.

Утім потенціал міста, особливо “прокачаний” успіхами децентралізації, дозволяє дечим зацікавити і столичних правоохоронців. І це не порожні слова! Саме тому я вирішив скласти цей невеличкий туристичний путівник для співробітників НАБУ чи інших правоохоронців зі столиці. На випадок, якщо доля і слідство знову заведе їх до нашого прекрасного міста. Сподіваюсь, цей матеріал стане в нагоді і читачам 18000. Отже, гайда мандрувати!

  1. Департамент ̶н̶а̶х̶а̶б̶с̶т̶в̶а̶ ̶т̶а̶ ̶м̶а̶х̶і̶н̶а̶ц̶і̶й̶ освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Отже, вітаємо в Черкасах. Не гаймо часу й одразу ж вирушаймо в подорож. Перша наша зупинка – будівля, виконана у типовому радянському стилі архітектури закладу освіти (будівля колишнього дитячого садочка) за адресою Гоголя, 249. Сама по собі вона навряд може слугувати родзинкою.

Втім у нашому випадку головне не те, що зовні, а неймовірна “робоча” атмосфера всередині. Роками стіни департаменту ставали покровом і захистом для найбільш “ефективних” схем освоєння бюджетних коштів.

Увагу детективів у цьому приміщенні може привернути полиця з документацією, пов’язаною з капітальним ремонтом закладів дошкільної освіти. Закупівлі робіт із заміни вікон та клаптикового “утеплення” фасадів специфічною вартістю 1,3-1,4 млн гривень, що дозволяє уникати будь-яких тендерів, стали справжньою візитівкою та окрасою освітньої галузі. Переможці наукових олімпіад, спортивних змагань і підрядники, що без торгів отримали по 20-30 млн бюджетних коштів – без сумніву, – гордість освітян! Останні за ці роки освоїли сотні мільйонів бюджету розвитку. І не біда, що жодного економічного ефекту від цього не настало. Галузь майже спортивна, принципи також – головне участь, а точніше процес. Бюджет виконується, акти підписуються, платіжки сплачуються і, судячи з усього, ніщо не може зупинити цю прекрасну ідилію. 

Та не ремонтами єдиними! Без сумніву, ще однією родзинкою будівлі на Гоголя є робочий кабінет заступника директора департаменту Богдана Олександровича Бєлова, що поміж іншого є і очільником тендерного комітету. Богдан Олександрович за останні роки став справжньої зіркою серед закупівельників, зумівши власним прикладом продемонструвати, що поки що реальна відповідальність за будь-які, навіть найзухваліші порушення закупівельного законодавства, відсутня.

Порушивши впродовж однієї закупівлі більшість статтей чинного Закону, проігнорувавши десятки рішень органу Оскарження, Бєлов не лише заслужив визнання та зірковий статус, а і забезпечив неабиякі заробітки для родини очільника місцевої бюджетної комісії Юрія Васильовича Тренкіна. Саме підприємство афілійоване з місцевим депутатом сьогодні є чи не головним бенефіціаром зловживань Бєлова і його відвертих “тендерних” махінацій. Переконаний, що “селфі” з таким знаним майстром закупівель стане гарним доробком будь-якого туриста-правоохоронця. Відвідати Черкаси та не “зачікінітись” в кабінеті заступника – справжнісінький “туристичний” злочин. Поспішайте надолужити!

  1. Шматочок Парижу на бульварі Шевченка

Вийшовши з кабінету чиновника, рекомендуємо пройтись у бік центральної вулиці міста. Однією з ключових тез передвиборчої програми Анатолія Васильовича Бондаренка стало повне оновлення центрального бульвару міста, а також ліквідація ямковості на дорогах протягом першого року каденції. Попри намагання міського голови виконати ці обіцянки і відповідно колосальний фінансовий ресурс, спрямований на ці цілі, ні першого, ні другого поки досягти не вдалось.

І якщо обіцянка ліквідації ямковості повністю “провалена”, то от відремонтувати бульвар Шевченка – шанс хоч і примарний, та все ж ще зберігається. Залишилось небагато – завершити кілька вже розпочатих черг і повністю виконати ремонт на відрізку від Університетської до Байди Вишневецького.

Ну, і головне –  необхідно встановити ексклюзивні парканчики не лише в районі площі 700-річчя. Саме парканчик, виконаний у сучасному модерновому стилі, є на сьогодні головною атракцією для будь-якого детектива. Рекомендуємо в центрі придбати Макфлурі та неквапливо прогулятися 20 хвилин у бік площі 700-річчя, насолоджуючись не лише віковими каштанами, а і творінням місцевих дизайнерів і конструкторів.  

Прекрасні оцинковані конструкції одразу привертають навіть найбільш вибагливий погляд і впадають в душу естету навіть з вищою юридичною освітою. Правильна геометрична форма і витончений сірий колір не лише зовні цілковито відповідає найкращим європейським зразкам “як в Парижі чи Ніцці”. Ціна також цілком європейська – близько 100 євро за конструкцію.

Особливу насолоду детектив може отримати, дізнавшись про те, що інші виробники авторитетно говорять: ринкова вартість однієї конструкції мінімум вдвічі нижче “кошторисного” цінника. Отже, доїдаємо морозиво, робимо селфі, чекін в Інстраграмі та реєстрі досудових розслідувань. Сума потенційних збитків більше 1 млн гривень – цілком таки підслідність Національного антикорупційного бюро. 

  1. Асфальт сумнівної якості і безсумнівної ціни

Мандруємо далі. Рекомендуємо повернутися до центру міста, для цього можна скористатися громадським транспортом. Нам прекрасно підійде маршрут 22, виходимо на зупинці Соборна площа. 

Отже, ми стоїмо в центральній частині міста і це самісіньке адміністративне серце. Перед нами обласна державна адміністрація та будівля місцевої ради. А між ними бачимо свіжовстелений асфальт. Прекрасний відтінок темних тонів свідчить про те, що ремонт полотна відбувався зовсім нещодавно. Асфальт, можливо, досі гарячий, спробуйте. Якщо ж він охолонув, то гарячою точно залишається його ціна, в яку б пору року ви б не завітали до нашого міста.  Як батько зробить все для того, аби син мав найкраще, так і черкаська влада докладе всіх зусиль, щоб було якнайдорожче. Ніяких сумнівів тут немає.

Поки не досить міцні господарники купують асфальт типу Б марки 1 за 2300-2500 грн за тонну, черкаські комунальники впевнено із року в рік беруть планку у 3000 та більше. І якщо якісь нахаби скажуть, що можуть більше, черкащанам, переконаний, буде чим їм відповісти. Більше 10 млн можливих бюджетних втрат. Селфі, чекін і рухаємось далі.

Але, увага, утримайтесь від спроб перевірити міцність покриття, бо можете ненароком пошкодити. Дбайте про нашу культурну спадщину та бережіть її для майбутніх слідчих дій! Дякую за розуміння.

  1. Пікнік на галявині за 4,5 млн гривень

Слід рухатися далі. І здається, що самий час перекусити.

Якщо ви прихильник ланчів на природі, то завітайте до центрального супермаркету, візьміть щось у кулінарії та вирушайте до Центрального стадіону. Там обабіч шумної дороги розкинулась прекрасна зелена галявина, що за задумкою творців у далекому 2016 році мала стати футбольним полем. Та час і реалії місцевого черкаського самоврядування внесли свої корективи до експлуатаційних якостей об’єкта.

Публічний простір має бути багатофункціональним – передовий принцип містобудування. Мабуть, саме тому в результаті замість футбольного поля місто отримало мальовничу галявину з прекрасними польовими квітами, що розквітають навесні і радують око протягом усього сезону.

4,5 млн гривень – це не така велика ціна за автентичний затишок дикого поля посеред великого міста. Розкладайте ковдру та відпочивайте, благо доступ до об’єкта відкритий усім охочим.

  1. Соснівка – місце, де життя вдалося

Трохи відпочивши та перевівши дух, можливо, навіть покімаривши після приємного ланчу, час рухатись далі. Тут ми рекомендуємо використати один із місцевих сервісів таксі. Їхати доведеться майже на окраїну міста.  Адреса – перехрестя вулиць Мечникова та Ціолковського.

Неймовірна природа, сформована унікальним сосновим лісом і лагідним подихом Дніпра, що відчувається саме тут по-особливому, вабить не лише туристів, а і місцевих владців, що через підставних осіб та родичів із року в рік отримують на цьому клаптику найкоштовнішої місцевої природи земельні ділянки для власного житлового будівництва. Так, зокрема, саме тут реалізувати своє конституційне право на землю вже вдалось членам родини як міського голови так і його заступників.  Справжнісінький рай на землі для невибагливого черкаського чиновника.

Фото “Провінція”

Вартість однієї “сотки” тут складає космічних за місцевими мірками 10 тисяч доларів, а зведення об’єктів із належними комунікаціями обходиться у мільйони гривень. Та хіба такі витрати можуть зупинити скромного чиновника або ж його батька чи брата? Без сумніву, сімейний затишок грошима не виміряти і, доклавши максимум зусиль та незадекларованих фінансових ресурсів, ти зробиш все, щоб звести сімейне гніздо, яким можна буде хизуватися не одному прийдешньому поколінню. Життєвий успіх і покращення житлових умов частенько йде приємним “бонусом” до посад у виконавчій гілці місцевої влади.

Та не варто затримуватись у цьому місці, щоб не виникло прогресуючого почуття заздрощів до чужих кар’єрних звершень і досягнень. Кожен з нас сам кузнець свого щастя. Тому просто проводимо нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, оцінку нерухомого майна та завершуємо нашу подорож. Селфі та чекін.

Ось так, на мій суб’єктивний погляд, Черкаси можуть привабити найвибагливіших туристів та задовольнити їх запити на приємне невимушене дозвілля в серці України, у місті козацької слави та беззаперечних життєвих успіхів окремих представників місцевої влади. Приїжджайте до нас ще, нам є чим що вам показати! 

Ваш гід по Черкасах Артур Чемирис

коментарі
1 Коментар
  1. Артур Чемирис – ты просто мастер коррупционной прозы! Отличная статья)

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *