Яйої Кусама: 10 хвилин про одну з найбільш комерційно успішних художниць

У своєму другому влозі ми поговоримо про одну із найвідоміших та комерційно успішних жінок у світі сучасного мистецтва, довгожительницю Яйої Кусаму. Окремим бонусом є те, що роботи японки дуже легко впізнати.

Нагадуємо, що ми не претендуємо на об’єктивність та повне охоплення, проте переконані, що певна інформація полегшить ваш перший (і не тільки) контакт із творами. І допоможе зрозуміти, чому твори митців саме такі й про що вони говорять. 

Про митця і мистецьке

Отже, Яйої Кусама народилась у Японії, у 1929-му році і в березні відсвяткувала своє 91-річчя. Художниця пригадує, як ще у дошкільному віці побачила свою першу галюцинацію: на білій скатертині почали з’являтися загрозливі червоні чи-то квіти, чи-то плями, які розповсюдились по всій кімнаті. Дівчинка почала тікати, але червоні цятки переслідували її навіть поза будинком. Відтоді Кусама стає одержимою повторами, які є для неї фактично терапією в боротьбі зі страхами та психічними розладами, які діагностовані у художниці. Крім цього, дівчина зростає у не надто благополучній родині. Травматичні стосунки з сім’єю призведуть до її втечі до Сполучених Штатів, де вона реалізовуватиме свій творчий потенціал, почуваючись вільно та натхненно. 

Через роки їй все ж доведеться повернутися до Батьківщини. Чому? Дивіться у нашому відео.


коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.