Умань готується до поступового відродження роботи транспорту із нарощуванням темпу згодом. У деяких лікарнях Буковини говорять про брак ліжок під “ковідних” пацієнтів, а в столиці закривають ринок у день його відкриття. Бразилія евакуює пацієнтів із Амазонії, а Італія офіційно відновлює нормальне життя, хоча практично – не поспішає.
У 70-ий день карантину країна продовжує його ще на 33 дні, хоч із значними послабленнями. Про це та про головні новинні й статистичні показники доби – читайте у нашій черговій хроніці карантину.
Черкаси: вартість здоров’я “ковідного” пацієнта й повернення стихійних ринків
За останню добу лабораторно підтверджено COVID-19 у 5 нових пацієнтів. Загальна кількість зафіксованих випадків – 381. За весь період одужало вже 285 осіб (74,8%), 16 пацієнтів померли (4,2%).
Станом на сьогоднішній ранок в Черкаській міській інфекційній лікарні перебуває 9 пацієнтів із коронавірусом. Шестеро з них – у тяжкому стані. Виписали за добу трьох пацієнтів, ушпиталили чотирьох.
Лікування одного пацієнта з COVID-19 у медзакладах області у середньому складає 1,5 тисячі гривень на добу. Середня тривалість лікування – майже 20 днів. Вартість тяжкого випадку – майже 39 тисяч гривень, якщо пацієнт підключений до апарату ШВЛ – це + 20% до цієї суми.
Після послаблення карантинних обмежень у Черкасах відновив прийом відвідувачів Центр надання адміністративних послуг. Прийом відбуватиметься тільки за попереднім записом. Заходити в приміщення потрібно в захисних масках. Також біля входу кожен може скористатися антисептиком. Із переліком послуг, на які можна подати документи особисто, ознайомтеся тут.
Умань готується запускати громадських транспорт поступово. “Щоб перейти на звичайний режим роботи, ми будемо постійно нарощувати кількість рухомого складу на маршрутах міста та поступово відновлювати мережу маршрутів громадського транспорту в місті”, – зазначає міський голова Умані.
Період вимушених канікул у школах Золотоноша витратила на ремонти освітніх приміщень.
У Черкасах відновили роботу не тільки ринки, а й стихійні торговці. Сьогодні муніципальні інспектори й патрульні ліквідували одне з таких місць. Власники товару поставили торгувати своїм крамом переселенку без документів, аби її важче було покарати.
Україна: проголосоване рішення про повернення транспорту й самоізольована фракція
Добовий показник нових інфікованих збільшився майже на сотню. Учора зафіксували 354 хворих на COVID-19, позавчора – 260. Найбільшу кількість підтверджених випадків за останню добу зареєстровано у Чернівецькій (54) та Волинській областях (41), а також – у Києві (51).
Із 22 травня Уряд відновлює роботу транспорту. Рішення ухвалили сьогодні.
- 22 травня повертають регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
- 25 травня – перевезення пасажирів у метро;
- 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
- 15 червня – відкривають небо й відновлюють авіасполучення.
Із 25 в Україні дозволять роботу дитячих садочків. За умови, що в області будуть відповідні епідемічні показники, а заклади дотримуватимуться рекомендацій МОЗу. “Ми прив’язали відкриття дитячих садочків та запуск громадського транспорту, щоб можна було працювати та було де залишати дітей. Дошкільні заклади будуть відкриватися за певних умов, опублікованих на сайті МОЗ для громадського обговорення”, – повідомив Віктор Ляшко на зустрічі з батьками.
Ситуація із захворюванням на COVID-19 у кількох західних областях (зокрема, Чернівецькій, Волинській, Рівненській) не дозволяла їм перейти до чергового етапу пом’якшення карантину.
У лікарнях Чернівецької області заповнено 56% ліжок, виділених для недужих на коронавірус. Інфекційні відділення у деяких медичних закладах заповнено на 100%. Це, зокрема, обласна клінічна лікарня, Глибоцька та Сторожинецька ЦРЛ. На Буковині донині зафіксовано 2 796 випадків інфікування коронавірусом.
Три потенційно нові осередки спалаху COVID-19 виявили в Києві. Йдеться про два гуртожитки й Центр соціально-психологічної реабілітації дітей. В останньому захворіла медсестра. Із контактних осіб – 38 працівників та 62 вихованці. Усіх нині перевіряють. Усі три заклади вже закрили на карантин.
Сьогодні в столиці запрацювало 37 ринків, один із яких одразу й закрили. Ринок “Десна” не пройшов перевірки Держпродспоживслужби.
Сьогодні на засідання Верховної Ради не з’явилася фракція “Батьківщина”. Її депутат, Олег Мейдич, захворів на коронавірус. Поки його колеги не отримають результати своїх тестів – не повернуться в залу, повідомила сьогодні заступниця голови ВР. Депутати на самоізоляції.
Світ: за крок від 5 млн захворілих і ліфти без кнопок
Кількість виявлених захворілих за добу зростає другий день поспіль. За даними Центру системних наук та інженерії Університету Джонса Хопкінса (США), учора зафіксували 95,8 тисячі інфікованих. Це п’ятий із найвищих показників за весь період пандемії.
Кількість підтверджених випадків – 4 946 175;
Одужало – 1 719 406;
Померло – 324 776.
Бразилія стає центром коронавірусу й боротьби за карантин, який, попри високі показники, президент не хоче запроваджувати. Аби не нашкодити економіці. Пацієнтів із віддалених районів Амазонії вивозять у міста. У різних регіонах країни розгортають тимчасові лікарні.
Кількість підтверджених випадків – 271,9 тисячі;
Одужало – 106,8 тисяч;
Померло – 17 983.
Іспанія послаблює карантин, який був одним із найбільш жорстких у Європі. Виснажені обмеженнями й невдоволені економічними перспективами іспанці неодноразово виходили на мітинги. Останнім часом – майже щодня в різних регіонах. Карантин послабили, але вже від завтра країна запроваджує обов’язковий масковий режим. Захисний засіб потрібно буде носити скрізь: і в приміщеннях, і на відкритому повітрі.
Третій день поспіль в Іспанії фіксують менше ста летальних випадків за добу. За кількістю смертей пацієнтів із коронавірусом країна на п’ятій позиції світової статистики.
Кількість підтверджених випадків – 232,6 тисячі;
Одужало – 150 тисяч;
Померло – 27,9 тисячі.
📄Hoy, el @boegob publica la Orden que regula las condiciones para el uso obligatorio de la mascarilla por parte de la población. Entrará en vigor mañana. https://t.co/DInz17Jo1T#EsteVirusLoParamosUnidos pic.twitter.com/h94PqPZuk6
— Ministerio de Sanidad (@sanidadgob) May 20, 2020
В Італії вже другий день діють послаблені обмежені. Однак, як повідомляє Reuters, центр Риму лишається майже безлюдним. Чимало магазинів вирішили не відкриватися, оскільки в країні немає туристів. За рік мандрівники витрачають там понад 40 млрд євро. Італія в трійці країн, які найбільше постраждали від коронавірусу.
Кількість підтверджених випадків – 227,4 тисячі;
Одужало – 132,3 тисячі;
Померло – 32,3 тисячі.
Сьогодні Південна Корея поновила навчання у школах. Але після того, як у місті Інчхон в двох старшокласників виявили коронавірус, 75 шкіл розпустили учнів по домівках.
Кількість підтверджених випадків – 11,1 тисячі;
Одужало – 10,1 тисячі;
Померло – 263.
Rolls-Royce вимушений скоротити 9 000 робочих місць (майже п’яту частину). Причиною виробник авіадвигунів називає пандемічне “заземлення” літаків по всьому світу. Керівник заявив: очікує, що виробництво нових двигунів зменшиться на третину від минулорічних показників. А на повне відновлення знадобиться кілька років, відповідно до попиту. В офісах Rolls-Royce різних країн світу працює 52 тисячі осіб. Компанія також виробляє винищувальні реактивні й корабельні двигуни, а також реактори для ядерних підводних човнів. Та в цьому бізнесі, кажуть, робочих втрат не буде.
В одному з торговельних центрів Таїланду створили антикоронавірусний ліфт. Кнопки поверхів там замінили педалями. Відтак люди зовсім не контактують із предметами руками. ТРЦ та великі магазини в країні відновили роботу минулої неділі, країна ж пішла на карантин ще 3 березня. У перший квартал 2020-го економіка країни стрімко обвалилася вперше за вісім років.
Кількість підтверджених випадків – 3 034;
Одужало – 2 888;
Померло – 56.