100 днів Шевченка: про Смілу, будівництво, інвестиції та регіональний розвиток

Голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко вчора, 23 жовтня підсумував перші 100 днів своєї діяльності на посаді глави області.

Шевченко розказував про виділення грошей Смілі, про ситуацію із головними об’єктами будівництва в області (аеропорт, драмтеатр, амбулаторії, спортивну школу), про залучення інвестицій, екологічну ситуацію, регіональний розвиток

18000 вибрав ключове із сказаного головою облдержадміністрації під час зустрічі із журналістами. Отже, тезово про звіт Шевченка.

Про опалювальний сезон у Смілі

«Місто  Сміла дуже давно не входило в опалювальний сезон без проблем. Ми взялися за це питання. І на сьогодні є рішення Кабінету міністрів, яким спрямовано на запобігання надзвичайної ситуації 15,5 мільйонів гривень безповоротної допомоги. Фінансова підтримка комунального підприємства «Смілатеплокомуненерго» допоможе розрахуватися із боргами перед «Черкасигазом» та НАК «Нафтогаз України».

Це був складний і довготривалий процес, бо ситуація тривалий час лишалася без вирішення».

Про черкаський аеропорт

«Дуже непросто йдуть роботи на цьому об’єкті. Але ми весь час працювали, наради проводилися мало не щотижня, тому маю надію, що аеропорту у Черкасах – бути.

Подальший розвиток аеропорту неможливий без якісного ремонту злітно-посадкової смуги. Зараз ці роботи знаходяться на завершальній стадії. Спрямовано 18,6 мільйонів гривень від державного фонду регіонального розвитку та 2,2 мільйони з обласного бюджету.

Але не все завершується ремонтом смуги. Головне – це стратегія  розвитку аеропорту в цілому, пошук операторів, інвесторів».

Про відбудову драмтеатру

«Запевняю, що відновлення драмтеатру – це одне із основних питань, яке постійно у нас на контролі. Хочеться, щоб до нового року він уже був відкритий.

Підрядник пообіцяв, що в середині грудня ми завершимо першу чергу. Залишиться лише сцена. Однак їй більше 40 років і вона у такому стані, що наявні кріплення не витримають. Тому наша мета з нового року знайти гроші і на повний ремонт сцени. Окрім того, на сьогодні придбане звукове та світлове обладнання».

Про сільські амбулаторії

«По суті ці амбулаторії дістались нам «у спадок», на сьогодні проводяться роботи на 21 об’єктах у різних районах. Будівництво амбулаторій здійснюється за рахунок співфінансування із коштами місцевих громад. Це сучасні об’єкти, які здаватимуться уже мебльованими, у деяких навіть є місця, де проживатимуть лікарі.

Окрім того, медична сфера забезпечується транспортом. На сьогодні уже закуплено 23 автомобілі в амбулаторії. У жовтні провели тендер ще на придбання 31 авто. Пацієнт має своєчасно бути доставлений до лікарні. Стандарт –за 60 хвилин з крайньої точки. Для цього, власне, і відбувається оснащення транспортними засобами.

Загалом у цій сфері нами зроблено багато роботи. Так, наприклад, терміни будівництва амбулаторій дещо змістилися, але на це вплинули різні фактори».

Про реконструкцію «Манежу»

«Активізовано роботу у спортивній школі олімпійського резерву “Манеж”. Там надбудовують другий поверх та добудовують спортивні зали.

Підрядник нам пішов на зустріч. Наприклад, щоб замовити необхідні для цього будівництва ферми, виробники можуть поставити в чергу на півроку, найшвидше – 3 місяці. Підрядник сам зробив ферми.

Щодо цього об’єкту маємо надію, що значних відхлинь від термінів не буде».

Про медичну галузь

«Медичну галузь курую безпосередньо я. Цій галузі приділяв особливо багато уваги.

Ми визначили напрямки подальшого розвитку системи охорони здоров’я області, а саме: паліативної допомоги, екстреної медичної допомоги (зокрема, у Черкасах буде збудовано обласний центр екстреної медичної допомоги), профілактики онкозахворювань у чоловіків. На Черкащині уже відкрили скринінгові центри для жінок, на черзі – аналогічні центри для чоловіків. Також є плани відкриття регіональних представництв від кардіоцентрів. Наприклад, уже закуплено необхідне обладнання для Умані.

У вересні центр первинної медико-санітарної допомоги Христинівського району отримав автомобіль швидкої медичної допомоги Toyota LandCruiser. Окрім того, ми відправили клопотання до Офісу Президента із проханнями забезпечити автомобілями ще 3 райони. Обласний центр екстреної допомоги отримав 7 авто швидкої».

Про дороги

«За останні три місяці значно зросли темпи виконання ремонтних робіт. На автомобільних дорогах загального користування місцевого значення в межах області, зокрема, відсоток виконання робіт збільшився із 40% до майже 90%».

Про екологію

«Ми багато часу провели на нарадах із представниками підприємств, що впливають на навколишнє середовище.

При Черкаській ОДА створили робочу групу, щоб перевірити діяльність підприємств МХП. Облдержадміністрація ініціювала її створення, у МХП – погодилися. Жодних перешкоджань нам не було. Вже відбулося одне засідання, ми заслухали усі профільні екологічні служби. І відібрали проби. Чекаємо на перші результати. 

Окрім того, вдалося знайти кошти на зариблення. Воно буде проведене у повному обсязі».

Про освіту

«У деяких селах були проблеми із підвезенням учнів. Зараз вдалося налагодили роботу із органами місцевого самоврядування. На сьогодні є 100% підвезення учнів сільських шкіл, які того потребують, до місць навчання і додому. Придбано 7 шкільних автобусів та тривають тендери на придбання ще 2 автобусів».

Про департамент регіонального розвитку

«Наразі запускаються 3 центри підтримки підприємництва у Золотоноші, Шполянській та Білозірській ОТГ спільно з Мінекономрозвитку та офісом СМЕДО в рамках грантового проекту, де Черкаська область стала пілотною.

Зараз ведемо переговори із бізнес-асоціацією, щоб все збільшити потужності Агенції. Також цього року Агенція виграла грант. який буде реалізовувати ПРООН на запуск громадських майстерень у трьох громадах Черкаської області».

Про туризм

«Створено мобільний туристичний додаток «Подорожуй Черкащиною» спільно з IT-компанією «Еверлабс», випущено англомовну та україномовну туристичну карту «Подорожуй Черкащиною».

Про інвестиційну діяльність

«Ми кілька разів на місяць зустрічалися із потенційними інвесторами. І нам вдалося досягнути конкретних домовленостей. Так, «заходять» американці до нас, хочуть «заходити» чехи і німці. Вони дійсно бачать ці нові умови, і є реальне зацікавленість.

Уже до нового року американська компанія APTIV запланувала відкрити підприємство з випуску автомобільних комплектуючих до автомобілів «Ауді» в Черкасах. Вони готові утворити 200 робочих місць, ці люди поїдуть на навчання до їхніх представництв у Європі та Америці. Протягом року у них заплановано розширити виробництво до 2 тисяч робочих місць. А це і податки, і спроможність громадян заробляти».

Про міжнародну діяльність

«Нещодавно ми були на економічному форумі Україна-Білорусь у Житомирі. Ми підписали Угоду між Черкаською ОДА та Вітебським обласним виконавчим комітетом Республіки Білорусь. Говорили про економічну та культурну співпрацю.

Надіюсь, що якийсь рік ми запросимо гостей у Черкаси. Подібні заходи показують і потенційним  інвесторам, і сталими партнерам, що тут відбуваються здорові процеси, що тут можна і треба працювати».

Про голів РДА

«Усі кандидати проходили через систему Lift. На сьогодні вже всі 20 кандидатів на 20 районів області після попередніх перевірок пройшли співбесіду зі мною. Далі – затвердження в Офісі Президента. Маю надію, що протягом місця будуть затверджені всі голови РДА».

Нагадаємо, Володимир Зеленський представив Ігоря Шевченка у статусі голови Черкаської ОДА 31 липня цього року.

Всі фото надані Черкаською ОДА

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *