У березені на обіцяні 300% надбавки для черкаських медиків, які працюють з ковідними пацієнтами, спрямували 4,5 мільйони гривень. Частина коштів – це медична субвенція, інша – за рахунок місцевих бюджетів (3,6 мільйона гривень).
Про це в інтерв’ю 18000 повідомила керівниця управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова.
– Тоді кошти отримали медики швидкої, Уманської міської лікарні та Черкаської міської інфекційної. Станом на березень у нас таких було 364 особи, з них 311 надавали саме медичну допомогу хворим на коронавірус. 53 медика брали участь у ліквідації спалаху в Кам‘янському районі. Нині кількість тих, хто безпосереднього працює з ковідними та ліквідовує наслідки інфікування, зросла у рази, -говорить чиновниця.
За її словами, у 250-ій постанові КМУ передбачала перекриття виплати окладу з підвищенням з урахуванням 300% надбавки у березні. У квітні ж медичні заклади укладають договори із Національною службою здоров’я на забезпечення лікування хворих на коронавірус.
– Після того, як договір буде укладено, вони нададуть звіт по кількості пролікованих випадків, медиків, які були задіяні в процесі ліквідації наслідків і закладам перерахують ставку згідно договору. Вона спрямована на покриття витрат для медикаментозного лікування і якраз заробітної плати, – говорить Лариса Кошова.
За її словами, деякі заклади у межах своїх можливостей вже намагаються перерахувати медикам кошти за роботу з хворими чи за виїзди на такі виклики. На такі надбавки заслуговують не тільки медики, які лікують, а й ті, хто ліквідовує наслідки. Ті ж працівники швидкої, мобільні бригади, які відбирають матеріал для аналізу тощо. Кількість задіяних людей в цей процес з березня зросла орієнтовно утричі.