Апеляцію московських попів відхилили: ділянку в центрі Черкас вилучають під парк

фото: 18000

Апеляційна інстанція не задовольнила скаргу московської церкви на рішення суду першої інстанції. Отже, частина земельної ділянки на території Соборного парку вилучена у московської церкви за позовом Черкаської міської ради.

Про це йдеться в постанові Шостого апеляційного адміністративного суду.

Згідно з матеріалами суду, міська рада звернулася з позовом до Черкаської єпархії Української православної церкви, в якому просила суд ухвалити рішення про вилучення із земельної ділянки, загальною площею 12,0560 га по вул. Надпільній, 212, що перебуває у постійному користуванні УПЦ, частину земельної ділянки у 8,7291 га для суспільних потреб.

У обґрунтуванні зазначається, що цю територію планують привести у належний стан для створення тут міського парку.

Представники УПЦ не надали добровільної згоди на вилучення ділянки, також вони зазначили, що прибирають листя, висаджують дерева та кущі.

Суд встановив, що на ділянці у 8,7 га, яку просить вилучити міська рада, не розміщено будівель та споруд УПЦ. А тому її вилучення для створення міського парку, який передбачений тут містобудівною документацією, не суперечить нормам земельного законодавства.

При цьому ділянка у 3,1 га, де розміщено будівлі і споруди церковників, залишається у користуванні релігійної громади.

У підсумку суд повністю задовольнив позов міської ради і вирішив вилучити земельну ділянку, припинивши УПЦ право постійного користування.

Далі церковники пробували оскаржити це рішення в апеляційній інстанції. Однак 19 березня Шостий апеляційний адміністративний суд постановив залишити без задоволення скаргу Управління Черкаської єпархії Української православної церкви

ХРОНОЛОГІЯ
  • 29 вересня минулого року депутати Черкаської міськради підтримали вилучення землі у московських попів.
  • Водночас міський голова Анатолій Бондаренко та частина його найближчого політичного оточення це рішення не підтримали. Вже після засідання сесії мер міста назвав рішення “політичним”.
  • Далі позов до суду з метою повернення земельної ділянки з боку Черкаської міської ради підписав не міський голова Черкас, а секретар міської ради Юрій Тренкін.
  • 3 квітня цього року Черкаський окружний адмінсуд повернув мерії заяву разом із доданими до неї матеріалами, бо юристи мерії помилилися у прізвищі секретаря.
  • 14 червня Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив апеляційну скаргу міської ради, а справу направив до суду першої інстанції для продовження розгляду.
  • 28 березня Черкаська міська рада проголосувала за передачу ділянки на баланс Дирекції парків.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *