Азовець Олександр Кузьменко, вийшовши з Азовсталі, перебував у російському полоні понад 800 днів. Майже півтора року з них – у лікарні Донецька.
“18000” зафіксував історію черкащанина з позивним “Пако” у матеріалі – “Ми обрали варіант жити”: азовець Олександр Кузьменко про російський полон, катування і голод.
Які умови були для українських полонених у лікарні?
За словами захисника, повноцінного лікування не було – головне, щоб рана не гноїлась. Лікарі могли накласти шину чи гіпс на поранену ногу “Пако”, але нічого з цього не робили.
Попри те, що палати в лікарні відремонтували до Євро-2024, в них жили клопи:
– Просто нашестя. Ти спиш і відчуваєш, як по тобі повзає паразитня. І думаєш собі: і так хреново, що ти в полоні, тебе не обмінюють, так ще ці кусаються без кінця, – пригадує Олександр Кузьменко.
Як ставилися до полонених?
Серед персоналу більшість співчувала українським пораненим захисникам. За найменшу спробу допомоги могли покарати, тому все робилося тихо. Проте були і ті, хто їх ненавидів.
– Ті, що ставилися зневажливо, – це колишні українці. Як вони кажуть, що ми от були українцями. Вони не росіяни, але вже не вважають себе українцями. Просто ДНР, – пояснює “Пако”. – Нас довго кололи українськими медикаментами. Медсестричка приходила і запитувала, чи потрібне знеболювальне. Тоді продовжувала: “Є два. Наше російське, воно гірше, і ваше укропське, краще”.
Яким було харчування у лікарні?
Харчували українських полонених чотири рази на день, щоправда порції були маленькі, їжі не вистачало. Хліба не могли наїстися.
Додамо, “Пако” повернувся в Україну в межах обміну в жовтні 2024 року. Він має низку нагород від президента.
Інтерв’ю “18000” з Олександром Кузьменком
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”