Біля Мисливського палацу у Тальному працюють реставратори з Одеси

Фото: Вісті Черкащини

На території Мисливського палацу графа Шувалова у Тальному, що на Черкащині, понад два тижні поспіль проводять архітектурно-реставраційну експедицію. Фахівців-реставраторів залучили для повернення історичного вигляду пам’яток старовини маєтку.

Про це пишуть “Вісті Черкащини“.

Архітектор-реставратор Анатолій Ізотов та його колега Дмитро Андрєєв приїхали до Тального з Одеси.

– Сьогодні ми займаємося вишукувальними роботами в межах робіт з благоустрою паркової території, але замок Шувалова є невід’ємною його частиною. Тому, аби зробити правильний благоустрій, потрібно знайти історичні відмітки, на яких був рівень денної поверхні – це перше, а друге – треба провести роботи щодо пошуку розчищення та аналізу історичної системи зовнішніх інженерних мереж. Вони збереглися тут. Проєктні креслення замку ще з тих часів ми відшукали, тому орієнтуємося трішки на них, – говорить Анатолій Ізотов.

Фото: Вісті Черкащини

Щоб взятись до благоустрою біля самого замку, спочатку потрібно вирішити питання зовнішніх інженерних мереж – водопостачання маєтку та мережі каналізації, які також тут збереглися. Усі ці історичні мережі потрібно зберегти й надалі, а також їх можна буде використовувати в майбутньому.

Нині довкола будівлі проводять обстеження фундаменту: розкопують його та досліджують, де рівень землі по периметру фундаменту був піднятий, тут його потрібно буде відкопувати, а де опущений – підсипати.

Фото: Вісті Черкащини

Також реставратори вже віднайшли мережі водопостачання та каналізаційну систему палацу.

– Треба повністю по периметру весь замок розкопувати, розчищати поверхню, зачеканювати її відповідними розчинами, ін’єктувати тріщини, якщо вони є, і повністю гідролізувати. Після цього робити глиняний замок по периметру, а потім приступати до благоустрою самого парку, – розповів реставратор.

Фото: Вісті Черкащини

Віднайшли чоловіки й фундамент старого дерев’яного палацу, який, за історичними даними, згорів у 1895 році.

За словами архітекторів, на поступове відновлення парку потрібно буде 1-2 роки, а скільки на реставрацію самого замку – ще невідомо, бо втрати там дуже значні.

Закінчити проєктування самого парку обіцяють у листопаді цього року. Тоді ж розпочнуть проєктування палацу, на який з обласного бюджету було виділено 2,2 млн гривень.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *