Боднар розповів про плани “А” та “Б” щодо приїзду хасидів до Умані

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар розповів про плани “А” та “Б” щодо цьогорічного приїзду хасидів до Умані.

Про це він заявив під час своєї пресконференції.

За словами Боднара, зустріч із представниками хасидської організації відбулася у п’ятницю.

– Мене запевняють, що великої кількості приїжджих не буде. Але я як голова ОДА наголосив, що незважаючи на всі наші добрі стосунки, я проти проведення в традиційний спосіб святкування Рош га-Шана цьогоріч, – зазначив Боднар. – На жаль, рішення щодо допуску хасидів виходить за межі повноважень ОДА.

Нині існує два плани щодо приїзду до Умані хасидів.

– План “А”  – максимально обмежити кількість паломників. Розглядається варіант тимчасового обмеження чартерних рейсів, – розповів Боднар. –  Юридичного інструмента, який заборонив би приїзд будь-якому громадянину в Україну – немає.

Водночас із представниками хасидських організацій розглядають імовірні найбільш безпечні маршрути приїзду хасидів.

– Я б просив усіх обмежити антисемітські заклики. Це не про релігію, а про здоров’я, – додав голова ОДА. – Хоч масовий приїзд паломників несе великий ризик для України, не варто спекулювати на темі релігії.

Нагадаємо, 12 серпня на сайті Президента України з’явилася петиція про запровадження обмеження на проведення масових релігійних святкувань в Умані 2020 року у зв’язку з пандемією COVID-19. Зареєстрували її 12 серпня, після дозволу Державної комісією ТЕБ та НС на відвідування хасидами Умані під час свята Рош га-Шана.

Водночас аналогічне звернення 13 серпня до Володимира Зеленського записав і мер Умані Олександр Цебрій.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.