Бондаренко створює комісію, аби перевірити, чи справедливо директор школи програв конкурс

17 червня відбувся третій етап конкурсу на визначення директорів низки черкаських шкіл. Зокрема, перспективний план розвитку школи демонстрували кандидати на посаду директора 13 школи.

За результатом всіх трьох етапів оцінювання найбільшу кількість балів на цьому набрала Неля Нагайчук, другим за рейтингом став чинний очільник закладу Валерій Добровольський.

Після оцінювання частина педагогічного колективу 13-тої школи прийшла до кабінету міського голови Анатолія Бондаренка, аби висловити своє незадоволення результатами конкурсу. Зі слів тих, хто зібрався, оцінювання відбулося несправедливо та упереджено. 

Мер доручив очільнику юридичного департаменту створити відповідну комісію, яка перевірить оцінювання і у разі виявлення фактів викривлення результатів пообіцяв повністю відмінити конкурс. 

Очолює комісію з відбору директорів шкіл депутат від фракції “Європейська солідарність” Сергій Рубан, куратором галузі є представниця цієї ж політичної сили Марина Гаркава. 

У коментарі “18000” Сергій Рубан розповів про те, що Добровольський – єдиний серед усіх учасників, хто звернувся задля озвучення виявлених у нього під час оцінювання помилок, які він врешті визнав, що зафіксовано на відео.

– Крім того в нього був виявлений документ, зовні схожий на шпаргалку, яку він міг використовувати під час вирішення ситуативних задач, відповіді на які також не були переконливими. Цей факт належним чином зафіксовано. Під час презентації перспективного плану колектив намагався здійснювати тиск на членів конкурсної комісії, а також окремих учасників. Попри це, конкурс відбувся відповідно до визначеного порядку із належною фіксацією, – зазначив Рубан, додавши, що створення комісії міським головою оцінює позитивно, оскільки переконаний в об’єктивності процесу відбору. 

Ще одна представниця комісії, депутатка від фракції “Голос” Катерина Холупняк підтвердила інцидент із нібито шпаргалкою у Валерія Добровольського, а також висловила впевненість у об’єктивності роботи комісії, до якої, крім обраних депутатів місцевої ради, входять також чиновники-освітяни з міста та області. 

Сам директор школи Валерій Добровольський у коментарі “18000” підтвердив незадоволеність результатами конкурсу та заявив про необ’єктивність комісії, яка нібито одразу орієнтувалася на іншого, аніж він, переможця. З його слів, конкретні члени комісії мали конфлікт інтересів, зокрема через те, що він не взяв їх на роботу, “пообіцявши посаду комусь іншому”. Крім того, не визнає Добровольський і частину помилок, допущених під час голосування, говорячи про некоректність тестів. Ним написано звернення про скасування результатів конкурсу. 

Добровольський очолює заклад із 1994 року.

Цьогоріч конкурс оголошено одночасно у 15 закладах, скасування результатів в одному закладі призведе до скасування всього конкурсу. 

У минулому році схожий інцидент був із конкурсом на заміщення посади директора черкаського колегіуму “Берегиня”. Тоді після незадоволення частини педагогічного та батьківського колективну чиновники скасували вже фактично завершений конкурс та провели повторний, визначивши іншого переможця. 

У ранковому стрімі 18 червня міський голова Черкас Анатолій Бондаренко розкритикував комісію, яку нібито мала б очолювати людина, віддалена від політичних сил. Разом з тим, визначено, що до її складу мають входити представники саме засновника навчального закладу, тобто депутати міських рад, а також профільні чиновники і представники громадських об’єднань. Положення про конкурс затверджено наказом директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Перевірити роботу комісію, зі слів Бондаренка, мають “виключно юристи”.

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

1 Коментар

  1. Про яку відповідність може йти мова, якщо шанований пан Рубан сказав, що відео зйомка слухачам доповіді заборонена, але як виявилося насправді він інколи не помічає порушень. Та ще голова комісії так уважно слухав доповідачів, що не міг відірватися від свого гаджету

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини