Брат мера Черкас разом із партнерами будує елітний будинок на безоплатній землі (ВІДЕО)

За які гроші брат міського голови Черкас Микола Бондаренко будується на безоплатній землі? А також як цю землю без жодної копійки до бюджету отримала кума секретарки міського голови?

Про це йдеться у новому розслідуванні “18000”. Переказуємо його читачам видання.

Замість АТОвця – кумі секретарки мера

У липні 2021-го депутатка сільської ради із Золотоніщини Тамара Герасименко подається на безоплатне отримання ділянки в Черкасах. І вже наприкінці вересня отримує дозвіл на розроблення документації.


У Черкасах система працює так, що спочатку громадянин пише заяву, потім депутати дають дозвіл на розроблення документації, далі – профільний департамент перевіряє папери, лише потім – депутати голосують уже за дозвіл на безоплатне передання земельної ділянки.

За тиждень до дозволу лише на виготовлення документів для депутатки на цю ділянку подався також черкаський АТОвець із маріупольської бригади. 

Однак у грудні йому відмовили за пропозицією депутатки з мерської фракції. Того ж дня депутатам забракло двох голосів, аби віддати цю ділянку пані Герасименко. Голосування повторили вже наприкінці січня. Цього разу успішно. 

Далі – повномасштабне вторгнення. І вже у квітні 2023-го департамент видає на землю містобудівні умови й обмеження. Цікаво, що того ж 2021-го, у рік, коли надають землю, депутати вносять зміни до Генплану, за якими на ділянці вже можна будуватися.

– По актуалізації – це територія садибної забудови. По старому Генплану – зона земель природо-заповідного фонду, – коментує заступник директора департаменту архітектури та містобудування Андрій Крилов.

Будинок підвищеної комфортності за 26 мільйонів 

Будуватися на цій ділянці вирішив кооператив, який зареєструвався за тиждень до отримання містобудівних. Його засновники – власниця ділянки Тамара Герасименко, Микола Бондаренко, Катерина Сокуренко і Ірина Труба. За документами, ЖБК зводить багатоквартирний будинок підвищеної комфортності за 26 мільйонів гривень.

Тамара Герасименко – депутатка в селі Вознесенське, Золотоніщина. Проживає в Черкасах. За її соцмережами, найближча подруга жінки – секретарка міського голови Валентина Ярмолич.

Ми намагаємося дізнатися у пані Герасименко її плани щодо будівництва. Проте від коментарів вона відмовляється, а згодом перестає відповідати й на повідомлення. Тож про плани дружини намагаємось дізнатися у її чоловіка. Михайло Кестеля – працівник архівного відділу департаменту юридичного забезпечення Черкаської міськради.

– Усі питання до Тамари. Я собі роблю на роботі. Тут є моя посада. Я собі тут працюю. Все. Немає в нас мільйонів, таких сум, як ви сказали, – каже Кестеля.

Житлово-будівельний кооператив “Соснівський затишок” зареєстровано в звичайній квартирі на Митниці. Ні в робочий, ні в позаробочий час нікого не застаємо. Головою ЖБК зазначена Катерина Сокуренко. Проте за номером відповідає невідомий чоловік. Від коментарів щодо будівництва він також відмовився.

Ще одна співзасновниця ЖБК – Ірина Труба. Вона є засновницею черкаського підприємства, офіційний минулорічний дохід якого, за відкритими джерелами, понад 55 тисяч гривень. Також має свій ФОП.

Дружина ексдепутата обласної ради, який свого часу очолював держкомзем, міжрайонне управління Держгокадастру Черкас і району та фігурує у справі отримання щодо вирішення земельного питання. Йдеться про хабар у 140 тисяч доларів, а справу слухають у суді вже четвертий рік.

Як і її колеги, почувши питання про будівництво на Дахнівській, Труба кидає слухавку.

Останній пазл цього ЖБК з 26-мільйонним будівництвом – Микола Васильович Бондаренко – рідний брат міського голови Черкас. Ми давно хотіли побачити чоловіка, який, маючи за декларацією лише 50 тисяч гривень кредиту, збудував частину відпочинкового комплексу за 7 мільйонів. Який, будучи звичайним заступником голови Лисянки, давав братові користуватися його люксовими авто.

У пошуках брата мера Черкас

Аби поспілкуватися із Миколою Бондаренком, вирушаємо у село Хиженці Звенигородського (раніше – Лисянчького) району. Саме тут, за всіма офіційними документами, зареєстрований брат мера Черкас.

Місцеві кажуть, що за цією адресою ніхто не живе. Номер, який вказаний в офіційних документах, не діє.

Будинок, у якому, за документами, проживає брат мера Черкас

За тиждень нам все ж вдається сконтактувати із Миколою Васильовичем. Він каже, що з Тамарою Герасименко знайомий уже давно. Ще до того, як його брат став мером. Щоправда, чоловік Герасименко, спілкуючись із нами, говорив, що з Миколою Бондаренком ані він, ані його дружина не знайомі.

Свої статки Микола Бондаренко пояснює вдалим підприємництвом, своїм та материним. Зазначимо, що із 2018-го, хоч і з перервами, він обіймав посаду заступника селищного голови Лисянки, яка не передбачає сумісництва з підприємницькою діяльністю.

– А чому ви не дивилися, шо я скільки років був підприємцем? У мене була СТОшка, чому ви не дивитеся? Ви ж не забувайте, що коли я був чиновником, не показував, шо мені мама спадок залишила, – каже Микола Бондаренко.

Таунхаузи від Бондаренка-старшого

За відкритими реєстрами, у Миколи Бондаренка нині лише ФОП, зареєстрований цьогоріч. Окрім участі в ЖБК, який будує на Дахнівській, він також має куплену земельну ділянку на колишній вул. Гагаріна (нині – Князя Ольгерда). Зараз там також триває будівництво.

За Ненпланом старого зразка – це зона рекреації. Із 2021-го – територія реконструкції та впорядкування садибної забудови. На крайній до Дніпра вулиці в Черкасах скоро з’являться таунхауси від Бондаренка-старшого. Які за документами двоповерхові, але на вигляд та і в оголошенні про продаж – мають 3 поверхи.

Ще одне будівництво Миколи Бондаренка

– Оскільки зараз мораторії на перевірки під час воєнного стану, інспектор візуально оглянув об’єкт. Є ознаки того, що замовником внесено корегування під час виконання будівельних робіт і влаштовано третій поверх. Це питання тепер буде розглядатися на комісії. У подальшому буде ініційовано звернення до міністерства за отримання дозволу для проведення перевірки, – коментує директор ДАБК м. Черкаси Руслан Глазепа.

Спілкуючись із журналісткою “18000”, мер Черкас Анатолій Бондаренко зазначив, що його брат “точно ніде не будується”. Проте у коментарях нам Микола Бондаренко підтвердив свою участь у будівництві двох об’єктів.

Що ж до грошей. Також Бондаренко-старший підтвердив свої капіталовкладення в будівництво на Дахнівській. Нехай навіть ідеться лише про частину з заявлених 26 мільйонів гривень.

Також він підтвердив, що будується на колишній вулиці Гагаріна. За словами кількох непов’язаних між собою ріелторів, середній цінник витрат забудовника – 700 доларів на квадрат. Тож за 120 квадратів житла – більше трьох мільйонів гривень. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мільйони у диму. Як у Черкасах не помічають нелегальну торгівлю цигарками (ВІДЕО)

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *