Через потепління Черкащина поступово входить до нової кліматичної зони

Через зміну середньорічної температури і кількості накопиченого тепла агрокліматичні зони України значно змістилися на північ. За новими даними, більша частина Черкаської області нині входить до степової зони.

Про це повідомляє “Landlord“.

Як відомо, Україна складається з трьох агрокліматичних зон: Степ, Лісостеп, Полісся. Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер ці агрокліматичні зони зміщуються.

За даними синоптиків, зони поступово мігрують на північ. Підвищення температури на 1°С зсуває межу агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. А температура зросла на цілих 2°С. Тож межа кліматичних зон змістилася на 200 км.

– Весни будуть «маленькими». І це вже відбувається, хоч і повільно. Не обов’язково щороку і всюди, але відбувається. Це дуже-дуже повільний, але невідворотній процес, –  зазначає швейцарський клiматолог Карл Гутброд.

Нині практично зникає зона Полісся. Якщо раніше це була зона достатнього зволоження й не таких високих температур, то нині вона теплішає швидше за південь.

– 30 років тому на Херсонщині посушливих днів було 30-40, а нині – 60-70. На Львівщині +30 °С колись взагалі було дивним. А нині таких днів – 10-20 за літо. Це досить значні підвищення. Через них починаються незворотні зміни клімату, – говорить кліматолог, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

У зв’язку із останніми змінами кліматологи спробували намалювати нову карту кліматичних зон України:

Жовтим виділено Степ, помаранчевим -Лісостепова зона, фіолетовим – Полісся.

Для порівняння карта звичних кліматичних зон:

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *