У столиці помер перший пацієнт через штам “Дельта”: як змінять порядок перетину кордону України

Фото: Слово і діло

Особи, які в’їжджатимуть з Росії чи Індії після семи днів перебування в цих країнах до України, підлягатимуть обов’язковій самоізоляції чи обсервації.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні уряду 28 липня, пише “Українська правда”.

– Новий штам коронавірусу “Дельта” активно шириться Європою, великий спалах, спричинений цим штамом, циркулює на території Російської Федерації. Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, які наберуть чинності через сім днів після офіційної публікації, щоб знизити можливість поширення вірусу на території України, якщо хтось інфікується за межами нашої країни, – зауважив міністр охорони здоров’я.

За його словами, завдяки цим змінам самоізоляція або обсервація невакцинованих від COVID-19 людей сприятиме контролю і зменшить шанс нового масштабного спалаху на території нашої держави.

– Варто зауважити, що для громадян України, які виїхали за межі країни до моменту набуття чинності цієї постанови, яку ми пропонуємо, повернення додому буде залишатись безперешкодним. Із набранням чинності постанови громадяни України продовжать безперешкодно перетинати кордон у разі наявності хоча б одного щеплення від COVID-19, – додав Ляшко.

Водночас іноземці завжди повинні мати негативний результат тесту, страховий поліс. У разі відсутності повного курсу вакцинації в іноземця чи хоча б одного щеплення в громадянина України при перетині кордону буде запропоновано встановити додаток “Вдома”. Він розпочне контролювати самоізоляцію через 72 години, якщо за цей час людина не отримає негативний результат тесту на території нашої держави. У разі позитивного тесту після перетину державного кордону людина йде або на самоізоляцію або на лікування – за потребою, а епідеміологи розпочинають розслідування та тестування всіх контактних осіб.

Особливому контролю підлягатимуть невакциновані іноземці чи українці, які прибули з Росії та Індії. Якщо вони провели останні сім днів до перетину українського кордону в цих країнах, вони підлягатимуть обов’язковій самоізоляції чи обсервації протягом 14 днів без можливості її припинення.

Нагадаємо, в Києві помер перший пацієнт, в якого виявили штам коронавірусу “Дельта”. Медики розповідають, що хвороба протікає агресивніше і швидше. Вже на 2-3 день у пацієнтів різко знижується сатурація, хворі не можуть самостійно дихати і потребують переводу в реанімацію.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.